استاندار خراسان جنوبی:

منافع استان را با هیچ چیز معامله نکنیم

قناعت تأکید کرد: وقتی پای منافع استانی به میان می آید، همه باید در کنار هم باشیم و منافع استان را با هیچ چیزی معامله نکنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت امروز یکشنبه در نشست فرمانداران شهرستان های تابعه استان اظهار کرد: این وظیفه فرمانداران، مدیران، گروه های سیاسی، متنفذین، رسانه ها و مطبوعات است که هر آن چه که باعث تعالی و پیشرفت استان می شود را با جدیت دنبال نمایند.

استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: یکصدا شدن، انسجام، وفاق و همدلی همه اقشار و گروه های استان ، تنها رسیدن به توسعه است.
به گفته وی؛ هیچ کس جز خود ما در داخل استان، نمی تواند خراسان جنوبی را به توسعه و تعالی برساند.

وی در ادامه حساسیت های بی مورد را موانعی بر مسیر توسعه خواند و گفت: ما فقط یک شهر داریم که آن هم خراسان جنوبی است لذا با تعامل و همکاری و همصدایی می توانیم منابع، اعتبارات و امکانات بیشتری را به این استان جذب نماییم و در راستای پیشرفت آن، گام برداریم.

قناعت به جایگاه فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها اشاره کرد و تصریح کرد: نقش فرمانداران باید در شهرستان ها پررنگ دیده شود و محوریت امور با این نمایندگان عالی دولت در مناطق باشد.

به گفته وی؛ در توزیع منابع و اعتبارات همه شهرستان ها برای ما یکسان هستند و این مهم طبق قانون انجام می شود.

قناعت تأکید کرد: با هر پیگیری و اقدام خاصی در راستای تعالی استان موافقم و از انجام هر کاری که ما را یک قدم جلو ببرد، رضایت دارم.
استاندار خراسان جنوبی مهمترین تکلیف مدیران را جذب منابع عنوان کرد و گفت: مدیران می بایست با جدیت در منابع سازی، مدام در مرکز کشور پیگیر اعتبارات و مجوزها باشند.

قناعت متذکر شد: پیگیری های امورات در مرکز توسط مدیران باید هدایت شده و طبق هماهنگی با مجموعه استانداری باشد تا رفع مشکلات استان برنامه ریزی شده پیش برود.

وی بر اجرای دقیق برنامه های دولت در سطح استان تأکید کرد و اظهار داشت: در طرح جهش تولید مسکن، باید برای شهرستان هایی که مشکل کمبود زمین دارند، موضوع با جدیت دنبال و رفع شود.

شایان ذکر است؛ این جلسه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و فرمانداران شهرستان های تابعه برگزار شد و فرمانداران نیز به طرح موضوعات مربوط به شهرستان های استان پرداختند.

انتهای پیام/۱۰