رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه

مهارت‌آموزی راه برون رفت از فقر است/ آموزش بیش از ۵۸ هزار نفر ساعت در کارگاه‌های مهارت‌آموزی

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه با بیان این‌که یکی از چالش‌های مهم امروز موضوع بیکاری است، گفت: مهارت آموزی راه برون رفت از فقر بوده و ایجاد گفتمان مهارت در سطح کشور از الزاماتی است که باید به آن توجه کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی حسنی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه صبح امروز در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای بشرویه، اظهار کرد: طی یک سال گذشته تعداد یک هزار و ۳۲۳ نفر دوره بیش از ۱۶۲ هزار نفر ساعت در قالب بیش از ۹۰ حرفه آموزشی در شهرستان ارائه شده است.
وی گفت: این آموزش‌ها در کارگاه‌های ثابت، سیارشهری، روستایی، پادگان، صنایع، اصناف، صنایع ضمن کار، مراکز تحت پوشش بهزیستی و مهارت آموزی در محیط کار واقعی بوده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه افزود: همچنین از ابتدای سال جاری نیز ۳۶ حرفه آموزشی برای ۴۱۸ نفر و بالغ بر ۵۸ هزار و ۶۴۵ نفر ساعت در کارگاه‌های ثابت، سیارشهری، روستایی، پادگان، صنایع، اصناف، صنایع ضمن کار، مراکز تحت پوشش بهزیستی و مهارت آموزی در محیط کار واقعی در حال اجرا است.
حسنی با بیان این‌که با توجه به اهمیت محله‌های بازآفرینی از ابتدای سال جاری تاکنون برنامه‌های فنی و حرفه‌ای در این محله‌ها ۱۳۴ درصد بوده است تصریح کرد: تجدید میثاق با شهدا و عطر افشانی و گلباران مزار شهدا، دیدار با امام جمعه شهرستان، دیدار با فرماندار، جلسه هم اندیشی با آموزشگاه‌های آزاد، برگزاری کارگاه آموزش کپسولی ویژه کارآموزان خواهر و برگزاری مسابقات بو.می محلی بین کارآموزان از جمله برنامه‌های هفته مهارت در بشرویه بوده است.
وی ادامه داد: همچنین بازدید مسئولان شهرستانی از کارگاه‌های مرکز و نمایشگاه دستاوردهای عملی کارآموزان، برگزاری یادواره شهدا، شرکت در نمازجمعه شهرستان و برپایی میز خدمت در محل مصلی نمازجمعه از دیگر برنامه‌های این هفته بوده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب در راستای ایجاد بستری مطمئن در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح کشور است.
حسنی اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا توجه به آموزش‌های مهارتی و مقوله فنی و حرفه‌ای به عنوان اصلی لاینفک در توسعه کشور مورد توجه قرار گرفته و ۷۰ درصد از آموزش‌های ارائه شده در کشورهای توسعه یافته جهان به آموزش‌های مهارتی اختصاص داده شده است که بر این اساس بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به سرعت به سمت مهارت آموزی و تربیت نیروی کار ماهر رفته و از نقش راهبردی آموزش‌های مهارتی در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست گذاری‌های کلان خود سود برده‌اند.
وی با بیان این‌که یکی از چالش‌های مهم امروز موضوع بیکاری است افزود: مهارت آموزی راه برون رفت از فقر بوده و ایجاد گفتمان مهارت در سطح کشور از الزاماتی است که باید به آن توجه کرد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بشرویه گفت: فقدان مهارت مورد نیاز بازار در افراد جویای کار از جمله علل بیکاری به شمار می‌رود که می‌طلبد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده نسبت به آموزش‌های مهارتی توجه ویژه‌ای شود.
حسنی بیان کرد: جشنواره شیرینی‌های محلی کارآموزان روستای کرند همزمان با پایان دوره امروز ششم مرداد ماه برگزار شده و امروز نیز دو آموزشگاه آرایش و پیرایش برادران و آرایش و پیرایش خواهران افتتاح شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲