معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی:

مهلت تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات به اتمام رسید/ انصراف ۷ داوطلب

خوش‌خبر گفت: مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی روز گذشته پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در دومین نشست آخرین خبرهای انتخابات در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روز گذشته ۲۶ آذر آخرین مهلت بررسی صلاحیت ۱۲۷ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی بود.
وی افزود: از امروز فرمانداران مکلف هستند به افرادی که رد صلاحیت شدند به صورت محرمانه اعلام کنند و این افراد در صورتی که اعتراض داشته باشند تا چهار روز مهلت دارند شکایت خود را به هیئت اجرایی استان اعلام کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: هیئت اجرایی استان نیز ۲۰ روز مهلت دارد به شکایات مطرح شده از سوی نامزدهای رد صلاحیت شده رسیدگی کنند.
خوش‌خبر با بیان اینکه بعد از هیئت اجرایی استان بررسی وضعیت نامزدها بر عهده هیئت نظارت است، عنوان کرد: احتمال اینکه افراد رد صلاحیت شده به هیئت نظارت باز گردنند وجود دارد و در نهایت ۲۲ بهمن ماه اسامی قطعی نامزدها اعلام خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: ۷ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف داده‌اند.
وی با بیان اینکه شرایط کشور شرایط خاصی است، اظهار کرد: در حال حاضر قلم زدن، تحلیل کردن و انتقاد کردن باید بگونه‌ای باشد که شرایط کشور مورد توجه باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: انتخابات یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در جامعه است.
خوش‌خبر عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم به مقوله انتخابات حداکثری برسیم باید از تمامی ظرفیتهای استان استفاده کرد و برای آنها برنامه‌ریزی شود.
وی تصریح کرد: باید در راستای تبیین مجلس شورای اسلامی، جایگاه آن و نقش نماینده در جامعه تلاش کرد. چراکه هر چه بیشتر بتوانیم آگاهی بخشی مفید را در جامعه داشته باشیم که مردم در انتخاب اصلح نقش دارند قطعا به انتخاب اصلح منجر خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای برپایی انتخاباتی با نشاط نیاز به نشاط اجتماعی داریم و برای رسیدن به نشاط اجتماعی باید جو جامعه به سمت امنیت و آرامش برسد.
انتهای پیام/۱۲۷