معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی تاکید کرد

مهلت ۱۵ روزه میرجعفریان به فرمانداران جهت جذب ۱۷۰۰ سهمیه مسکن روستایی

میرجعفریان گفت: فرمانداران باید طی بازه زمانی ۱۵ روز سهمیه 1700 واحد باقی مانده از 6 هزار واحد شهری را برای مسکن روستایی جذب کنند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی روز گذشته در جلسه شورای راهبری تأمین مسکن استان اظهار کرد: احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری و روستایی ویژه اقشار خاص و بهسازی واحدهای مسکونی موجود در بافت‌های فرسوده از اقدامات شایسته استان است.
وی ادامه داد: متقاضیان در این طرح از ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تفاهم‌نامه فی مابین استانداری ، سازمان برنامه و بودجه و بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور برخوردار می‌شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که تاکنون ۳ هزار و ۳۷۹ نفر، تقاضای خود را برای استفاده از این تسهیلات اعلام کردند، بیان کرد: بر اساس مصوبه جلسه قبل شورای راهبری مسکن استان مقررشد فرمانداران در بازه زمانی ۱۰ روزه نسبت به جذب هزار و ۷۰۰ واحد باقیمانده اقدام کنند.
میرجعفریان عنوان کرد: طبق تصمیم اعضا در جلسه امروز، مقرر شد سهمیه این واحدها در بخش مسکن روستایی تخصیص داده شود.
مهلت ۱۵ روزه میرجعفریان به فرمانداران جهت جذب سهمیه مسکن روستایی
وی افزود: سهمیه هر شهرستان از این واحدها تعیین شده و فرمانداران باید طی بازه زمانی ۱۵ روز این سهمیه را جذب کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: طبق مصوبه شورای مسکن استان، چنانچه سهمیه منطقه‌ای جذب نشود، آن سهمیه به دیگر شهرستان‌ها اختصاص خواهد یافت.
میرجعفریان تأکید کرد : هدف از این تصمیم، جذب کامل اعتبارات مسکن شهری وروستائی در استان است.
وی با اشاره به شرایط کرونایی اظهار کرد: از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به دهیاری‌ها اجازه داده می شود که پرونده‌ها را در محل روستا تشکیل داده به بنیاد مسکن ارائه دهند.
تخفیف ۵۰ درصدی پروانه‌های ساختمانی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی به تخفیف ۵۰ درصدی پروانه‌های ساختمانی نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان متعهد به رعایت این مصوبه هستند.
میرجعفریان از تصمیم شورای مسکن در راستای حمایت از متقاضیان مهاجرت به روستاها نیز گفت و اذعان کرد: بر اساس این تصمیم چنان چه فردی قصد بازگشت و سکونت دائم در روستا را داشته باشد از تسهیلات و امکانات دولتی بهره‌مند می‌شود.
وی تاکید کرد: شرط برخورداری از امکانات و تسهیلات دولتی، مهاجرت معکوس و سکونت دائم در مناطق روستایی است.
شورای راهبری تأمین مسکن استان با حضور تصویری کلیه فرمانداران و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.
با توجه به گذراندن دوره نقاهت احتیاطی و منفی شدن تست کرونای معاون استاندار، میرجعفریان خود ریاست جلسه را به عهده داشت.
انتهای پیام/۱۲۷