امام جمعه موقت بیرجند:

مهمتر از حضور در انتخابات، انتخاب فرد اصلح است/ اصول‌گرایی به معنای واقعی کلمه با اصلاح طلبی منافقانه سازگاری ندارد

حجت الاسلام مختاری گفت: مهمتر از حضور در انتخابات، انتخاب فرد اصلح است گاهی دقت لازم را نکردیم و کسانی را انتخاب کردیم که اکنون سر سفره آمریکا هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار کرد: محور اصلی یک جامعه سالم معارف ناب اسلام و اهل بیت علیهم السلام است.
وی با بیان این‌که فطرتا، عقلا و شرعا ضرورت دارد انسان در اجتماع زندگی کند، افزود: مهمترین رسالت انبیا و اهل بیت علیهم السلام در طول تاریخ نجات بشر از اسارت انسان‌ها و بردن به سمت بندگی خدا بوده بنابراین زندگی اجتماعی یک ضرورت است.
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: اینک که ضرورت دارد در جامعه زندگی کنیم باید فضای جامعه فضای سالم، پاک و سرشار از ایمان باشد.
حجت الاسلام مختاری ادامه داد: اگر فضای جامعه فضایی آلوده به کفر، نفاق و شرک باشد قطعا جان و روح انسان آسیب می‌بیند و گرفتاری‌های زیادی برای او ایجاد می‌شود بنابراین باید فضای جامعه فضای طاهری باشد.
وی گفت: از گذشته برخی دشمنان عمدا این را القا کردند و بعضی نیز باور کردند که دین از سیاست جدا است اما امام راحل این را ثابت کردند که دیانت ما عین سیاست ما است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: ما باید زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی خود را بر اساس آموزه‌های قرآن تنظیم کنیم.
حجت الاسلام مختاری بیان کرد: قانون اساسی ما بر اساس اسلام و آموزه‌های قرآن نوشته شده است و دین بر جامعه حاکم شده اما عده ای این را باور نداشتند و پیوسته در تلاش بودند تا ما را به تفکر ضد دینی سکولاریزم برگردانند امروز نیز دنباله های همان جریان در تلاش هستند تا این تفکر را عملی کنند.
وی ادامه داد: کسانی که تحت تأثیر القاعات نفسانی و استکباری، مردم را از توحید و خدامحوری جدا می‌کنند و زندگی اجتماعی را از قانون اساسی کشورهای کفر الگو برداری ‌می‌کنند این کار آن‌ها مورد رضای خداوند و تأیید مردم نیست این اصلاح طلبی منافق گونه است بنابراین اصول گرایی به معنای واقعی کلمه با اصلاح طلبی منافقانه سازگاری ندارد.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: معاندان و بعضی از روی غفلت این را القا می‌کنند که چهل و یک سال در صحنه های راهپیمایی و انتخابات شرکت کردیم اما به جایی نرسیدیم از طرفی وقتی مردم مشکلات و بی تدبیری و ضعف مدیرتی را نیز می‌بینند گلایه های زیادی دارند این نارضایتی به این شبهه دامن می‌زند و عده ای به عنوان اعتراض در انتخابات شرکت نمی‌کنند.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما بر سه اصل اسلام و اهل بیت علیهم السلام، ولایت و رهبری و مردم متدین و حاضر در صحنه استوار است.
وی افزود: اگر اهل بیت علیهم السلام مظلوم بودند به این دلیل بوده که مردم حاضر نبودند؛ هنر امام راحل این بود که مردم را به صحنه آورد و اسلام را بر مردم حاکم کرد.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که در طول چهل و یک سال به برکت حضور مردم برکات زیادی به دست آمده است، ادامه داد: به برکت انقلاب و حضور مردم اسلام در ایران زنده و فعال شد دنیای کفر از صدور اسلام به وحشت افتاده و جنایت می‌کند تا جلوی گسترشش را بگیرد.
حجت الاسلام مختاری متذکر شد: ما با انقلابمان استقلال و عزتی که به آمریکا فروخته شده بود را پس گرفتیم، ما مردم سالاری دینی را احیا کردیم و اقتدار و امنیت خود را در کانون ناامنی‌ها حفظ کردیم و این امنیت را به کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی صادر کردیم.
وی افزود:در دو دهه اخیر در بسیاری از حوزه‌ها رشد چشمگیری داشته‌ایم بنابراین نباید به القاعات دشمن توجه کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: درست است مشکلات و ضعف‌هایی وجود دارد اما نباید بزرگنمایی کرد برخی از این مشکلات مربوط به شیطنت‌های دشمن است تا چوب لای چرخ حرکت مردم بیاندازد.
حجت الاسلام مختاری ادامه داد: بخشی دیگر از مشکلات مربوط به خود مردم و مسئولان منتخب خود مردم است.
وی تأکید کرد: مردم در صحنه‌های حساس بسیار خوب حاضر شدند اما مهمتر از حضور، انتخاب فرد اصلح است گاهی دقت لازم را نکردیم و کسانی را انتخاب کردیم که اکنون سر سفره آمریکا هستند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که انتخاب دو قوه اصلی بر عهده مردم است، عنوان کرد: وقتی انتخاب دو قوه اصلی در اختیار مردم است باید مجلسی قوی باشد تا بتواند به خوبی ریل گذاری کند چرا که اگر مجلس ضعیف بود نتیجه برجام می‌شود بنابراین وقتی خودمان انتخاب می‌کنیم نباید از انقلاب و اسلام طلبکار باشیم.
حجت الاسلام مختاری به عدم حضور عده ای در انتخابات مبنی بر اینکه شخص اصلح را نمی‌شناسیم اشاره کرد و بیان کرد: چهل و یک سال است که انقلاب سابقه دارد گذشته فرد و گذشته جریان‌های سیاسی و فکری فرد را بررسس کنید ببینید آیا متعهد به دین و خون شهدا بوده یا نه؟
وی ادامه داد: هر جریان فکری و سیاسی که آمریکا می‌خواهد رأی بیاورد قطعا او دوست دشمنان شما است و خدمتگزار شما نخواهد بود.
امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: همچنین در هر شهری علمایی وجود دارند که چهل سال است نشان دادند که دنبال ثروت نیستند که می‌توانیم برای انتخاب فرد اصلح به آنها مراجعه کنیم.
حجت الاسلام مختاری اذعان کرد: مردم در بسیاری از صحنه‌ها حاضر شدند اما این کافی نیست بلکه این انتخاب‌ها نظارت مستمر نیز می‌خواهد اگر هزاران نفر از هر رفتار منتخب یا مسئولی انتقاد سازنده کنند قطعا دیگر آن رفتار تکرار نخواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: دشمن پیوسته بیدار است تا ببیند کی ما را خواب می‌برد تا ضربه اش را بزند؛ ما باید هوشیار باشیم و تحت القاعات قرار نگیریم و نباید به آن‌هایی که به دشمنان اعتماد دارند کلید مجلس را بدهیم.
انتهای پیام/ ۱۳۵