موافقت اولیه تولید بنتونیت در شهرستان فردوس صادر شد

رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: شرکت کاوش فرادیس شرق در شهرستان فردوس موفق به اخذ موافقت اولیه تولید بنتونیت قابل مصرف در خوراک دام، طیور و آبزیان در استان شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فاطمه صباغ‌زاده رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:شرکت کاوش فرادیس شرق در شهرستان فردوس موفق به اخذ موافقت اولیه تولید بنتونیت قابل مصرف در خوراک دام، طیور و آبزیان در استان شد.
وی افزود:این کارخانه سومین کارخانه تولید بنتونیت در خراسان جنوبی است که موفق به دریافت موافقت اولیه شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته مراحل اولیه در این خصوص انجام و موافقت اولیه برای این شرکت صادر شد.
رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه سلامت و بهداشت عمومی و ضررهای اقتصادی احتمالی صنعت دامپروری و تولید محصولات لبنی ناشی از مایکوتوکسین‌ها اهمیت زیادی دارد پیدا کردن روش‌های علمی و سریع برای شناسایی و سم زدایی از مایکوتوکسین‌ها در غذای انسان و دام، به لحاظ اقتصادی اهمیت ویژه‌ای دارد.
صباغ زاده عنوان کرد: تحقیقات اخیر نشان داده است که آسانترین، عملی‌ترین و ارزان‌ترین شیوه در کاهش بروز اختلالات مربوط به سموم قارچی یا جلوگیری از ورود این سموم در شیر و محصولات دامی، استفاده از مواد جاذب در خوراک است.
وی اظهار کرد: این نوع افزودنی‌ها قبل از اینکه به عنوان مکمل خوراک دام طیور و آبزیان وارد بازار شوند باید از لحاظ میزان عناصر سنگین بررسی شوند و حتماً اثرات مفید تغذیه‌ای آنها در طی آزمایشات به اثبات برسند.
رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در انتخاب چنین محصولاتی باید بیشتر به کیفیت و مؤثر بودن آنها اهمیت داد و چنین محصولاتی باید از تولیدکنندگان معتبر و دارای مجوز خریداری شوند چراکه همه بنتونیت‌ها مناسب استفاده در تغذیه دام، طیور و آبزیان نیستند و حتماً باید از جوانب مختلف ارزیابی شوند.
انتهای پیام/۱۲۷/۵۹