در دیدار استاندار خراسان جنوبی با رئیس سازمان دامپزشکی کشور رقم خورد؛

موافقت با تجهیز آزمایشگاه تخصصی بیماری های شتر در خراسان جنوبی

در دیدار استاندار خراسان جنوبی با رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با تجهیز آزمایشگاه تخصصی بیماری های شتر در استان موافقت شد. 

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی طی دیداری با آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور، به تشریح ظرفیت ها و مشکلات استان پرداخت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان درخصوص نتایج این دیدار گفت: یکی از مسایل مطرح شده در این دیدار، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه تخصصی بیماری های شتر کشور بود که در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جعفری افزود: بر اساس رایزنی های صورت گرفته، مقرر شد برای ۱۰ درصد باقی مانده این پروژه، از محل متمم سفر رئیس جمهور ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شود تا ساختمان این آزمایشگاه تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

وی افزود: سازمان دامپزشکی کشور نیز قول داد تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه تخصصی را تا زمان راه اندازی به طور کامل تأمین نماید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار، موضوع کشتار ۴ هزار قطعه مرغ در ساعت برای کشتارگاه طیور قاین بود که با نظر موافق رئیس سازمان دامپزشکی کشور به نتیجه رسید.

به گفته وی؛ بر اساس پروانه شرکت قاین طیور، مجوز کشتار مرغ برای هر خط این کشتارگاه، تنها دو هزار قطعه در ساعت است که این موضوع در بازدید استاندار از شهرک صنعتی بیرجند توسط مدیران این واحد صنعتی مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه برای تبدیل این واحد تولیدی از کشتار دو هزار قطعه مرغ در ساعت به چهار هزار قطعه باید حتماً خط دیگری راه اندازی می شد، تصریح کرد: ایجاد خط دوم هزینه سنگینی دربردارد که از توان شرکت خارج است، لذا امکان اخذ پروانه بهره برداری جدید نبود و شرکت هم نمی توانست از اعتبارات بانک ها استفاده کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزود: استاندار در بازدید از شهرک صنعتی بیرجند وعده پیگیری مشکل این واحد تولیدی را داد که این موضوع در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور مطرح شد و برای اولین بار در کشور مجوز چهار هزار قطعه در ساعت، بدون راه اندازی خط دوم اخذ شد.

جعفری با اشاره به کمبود نیروی انسانی در دامپزشکی خراسان جنوبی، گفت: رئیس سازمان دامپزشکی کشور با درخواست استاندار برای تخصیص ۵ نفر سهیمه امریه(سرباز وظیفه) به منظور کمک به تأمين نیروی انسانی دامپزشکی استان موافقت کرد.

وی، یکی از مشکلات اساسی دامپزشکی برای دسترسی به مناطق صعب العبور و مرزی را حوزه ترابری و خودرویی عنوان کرد و اظهار داشت: در این دیدار مقرر شد سازمان دامپزشکی کشور، دو دستگاه خودروی شاسی بلند برای تردد در مناطق صعب العبور و مرزی به دامپزشکی استان اختصاص دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از حضور ۴۵۰ نفر از نیروهای جهادی در قالب” اردوی جهاد دامپزشکی در مرز خراسان جنوبی” در هفته دولت خبر داد و گفت: در این رزمایش سه روزه خدمات بزرگی به دامداران و عشایر منطقه انجام خواهد شد.

جعفری تأکید کرد: ارائه تمامی موارد واکسیناسیون، آموزشی و ترویجی به دامداران از جمله اهداف این اردوی جهادی است.

وی همچنین از درخواست استاندار برای اختصاص ۵ هزار لیتر سم «مک تومیل» و «فلومترین» برای مبارزه با کنه و تب کریمه کنگو در مناطق مرزی استان در این دیدار گفت و خاطرنشان کرد: رئیس سازمان دامپزشکی کشور با این درخواست نیز موافقت کرد.

به گفته وی؛ دکتر قناعت در این دیدار، تفویض اختیارات بیشتر به مدیر دامپزشکی استان را خواستار شد که مورد تأیید و موافقت رئیس سازمان دامپزشکی کشور قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ رئیس سازمان جهادکشاورزی و مدیرکل دامپزشکی استان، دیدار استاندار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور را همراهی کردند.

انتهای پیام/۳