مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد

موج خدمت رسانی با حضور ۲۲۰ گروه جهادی برای محرومیت زدایی در مناطق محروم شهری خراسان جنوبی

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: موج خدمت رسانی گروههای جهادی در حاشیه شهرها و مناطق محروم شهری خراسان جنوبی تا پایان شهریور ماه انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و جنگ تمام عیار اقتصادی از سوی دشمنان قسم خورده نظام، سازمان بسیج مستضعفان بر اساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر خدمت رسانی گسترده بیش از هزاران گروه جهادی در نیمه دوم شهریور ماه اقدام می کند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: بر این اساس در خراسان جنوبی نیز حدود ۲۲۰ گروه جهادی در این مدت در حاشیه شهرها حضور یافته و با انسجام و هماهنگی موجی از خدمت رسانی به مناطق محروم شهری را خواهند داشت.
هنری عنوان کرد: این برنامه در همه شهرستان های خراسان جنوبی انجام خواهد شد و سهیمه هر شهرستان برای تعداد گروه های جهادی مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی و به منظور استفاده بهینه از این ظرفیت رایزنی با استانداری، فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان به طور خاص شهرداری ها انجام شده تا عرصه پیشنهادی دستگاه ها به بسیج سازندگی معرفی و برنامه ریزی برای حضور گروه های جهادی در عرصه های مورد نیاز فراهم شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: با توجه به محدودیت زمانی درخواست می شود که دستگاه ها در معرفی عرصه های متناسب با گروه های جهادی از سوی دستگاه های اجرایی تسریع کنند تا هر چه بهتر برای برگزاری رزمایش برنامه ریزی شود.
هنری عنوان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی نیز می توانند با تشکیل تیم های تخصصی در حوزه فعالیت آن دستگاه و اعزام به مناطق حاشیه شهر در این بازه زمانی در این حرکت خدمت رسانی گسترده شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه شورای جهادی شهرستان ها، مجمع جهادی استان و کارگروه های مربوطه نیز فعال شده، بیان کرد: در حال رایزنی با خیرین و نهاد ها برای جذب کمک های مردمی به عرصه های خدمت رسانی هستیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: قرارگاه سازندگی و خدمت رسانی استان نیز با دبیری بسیج سازندگی و فرماندهی فرمانده سپاه استان فعال شده و به صورت روزانه برنامه ریزی لازم جهت اعزام گروه ها در این بازه زمانی و ثبت آمار و اطلاعات ریز فعالیت ها را خواهند داشت.
انتهای پیام/۱۲۷