در ادامه رزمایش خدمت؛

موج خدمت رسانی در خراسان جنوبی به ۲ هزار نفر رسید/ اعزام ۱۸۶ گروه جهادی تا کنون

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت:با توجه به هماهنگی هایی که صورت گرفته است از ابتدای برگزاری رزمایش یعنی 9 شهریورماه تا روز گذشته 17 شهریور ماه حدود 186 گروه جهادی را به مناطق مختلف استان اعزام کرده ایم.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برگزاری رزمایش خدمت در حاشیه رزمایش سپاهیان محمد رسول الله ۲ که از نیمه دوم شهریورماه در سراسر کشور در حال برگزاری است امسال بر اساس ابتکار سازمان بسیج، بحث حضور گروه های جهادی در حاشیه رزمایش در برنامه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه هدف از این رزمایش خدمت رسانی به مناطق حاشیه شهرها و مناطق محروم شهری است،افزود: بر این اساس از تاریخ ۹ تا ۲۹ شهریور ماه در سرتاسر کشور حدود ۷ هزار گروه جهادی به مناطق محروم حاشیه شهری اعزام می‌شوند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: سهمیه ای که به خراسان جنوبی داده شده ۲۲۰ گروه جهادی است و بر این اساس برنامه ریزی هایی برای سازمان دهی و اعزام به مناطق هدف انجام شده است.
هنری عنوان کرد: در این راستا جلساتی با استانداری، سازمان‌های اجرایی و نهاد هایی مثل آستان قدس رضوی و کمیته امداد انجام داده‌ایم و برای تامین عرصه های مورد نیاز و اعتباراتی که برای برگزاری اردوهای جهادی نیاز است هماهنگی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته ابلاغیه‌ای از سوی استانداری به فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی داشته‌ایم که در این راستا فرمانداری هر یک از شهرستان‌ها ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی را هفته گذشته برای هماهنگی و همکاری بیشتر با این رزمایش در شهرستان‌ها برگزارکرده است.
اعزام ۱۸۶ گروه جهادی تا کنون
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: با توجه به هماهنگی هایی که صورت گرفته است از ابتدای برگزاری رزمایش یعنی ۹ شهریورماه تا روز گذشته ۱۷ شهریور ماه حدود ۱۸۶ گروه جهادی را به مناطق مختلف استان اعزام کرده ایم.
حضور ۲ هزار نفر در رزمایش خدمت
هنری با اشاره به اینکه اولویت فعالیت همه گروه های جهادی کار در حاشیه شهرها بود،عنوان کرد: تعداد افرادی که در این گروه های جهادی شرکت کرده اند حدود ۲ هزار نفر هستند که حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر را برادران و ۸۰۰ نفر را خواهران تشکیل می‌دهند.
وی بیان کرد: اعتباراتی که در راستای این رزمایش در برنامه های مختلف فرهنگی، عمرانی، اشتغال، سلامت و سایر موضوعات خدمت رسانی در راستای تامین عرصه ها و مصالح مورد نیاز هزینه شده است تا کنون به ۲۷۰ میلیون تومان رسیده که از این مبلغ ۲۱۵ میلیون تومان از طریق خیرین،۴۰ میلیون تومان را از طریق دستگاه های اجرایی و مابقی را از طریق اعتباراتی بوده که طریق سپاه برای حمایت و پشتیبانی گروه های جهادی مورد نیاز بوده را سازمان بسیج سازندگی تامین کرده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار کرد: در برنامه داریم که بتوانیم حداقل یک برابر و نیم سهمیه ای که به ما ابلاغ شده است را تا پایان رزمایش داشته باشیم که خوشبختانه تا کنون به مرز سهمیه ابلاغی رسیده‌ و نزدیک به ۲۰۰ گروه جهادی در حال اعزام هستند.
هنری گفت: انشاءالله با موج خدمت رسانی که در شهرستان‌های مختلف راه افتاده است و رقابتی که بین گروه های جهادی وجود دارد برای عرصه های مختلف خدمت رسانی بتوانیم عرصه ها جدید تر و در عرصه هایی که مردم بیشتری را تحت پوشش قرار دهد برنامه ریزی کنیم.
وی بیان کرد: هماهنگی های لازم با ادارات و دستگاه های اجرایی برای اینکه در حوزه تخصصی دستگاه های اجرایی گروه هایی را به نقاطی که در حاشیه رزمایش خدمت برای خدمت رسانی و فعالیت اعزام کنند انجام شده است.
انتهای پیام/۱۲۷