دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری از کرونا در خراسان‌جنوبی:

موج چهارم کرونا هفته آینده شکسته می‌شود/ لزوم تصمیم‌گیری برای جاده سلامت

شریف‌زاده گفت: طبق پیش‌بینی‌ها موج چهارم شیوع بیماری کرونا اواسط هفته آینده در خراسان‌جنوبی شکسته می‌شود.

به گزارش خاورستان، غلامرضا شریف‌زاده در گفت‌وگو با مهر اظهارکرد: پیش بینی می‌شود ما تا اواسط هفته آینده روند افزایش ابتلاء به بیماری کرونا را خواهیم داشت و بعد از آن پیک چهارم در خراسان‌جنوبی شکسته شود.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی بیان‌کرد: هر چند این روزها اصناف تعطیل هستند ولی مردم همچنان در خیابان‌ها ترددهای غیر ضرور دارند در حالی که اصل و فلسفه تعطیلی اصناف برای کاهش تجمعات بوده است.
شریف‌زاده ادامه‌داد: بر اساس گزارش‌هایی که از همکاران به ما رسیده است مردم شب گذشته در جاده سلامت بیرجند تردد و تجمع داشته‌اند که آسیب‌زا است.
وی با بیان اینکه این موضوع باید در ستاد کرونای استان مطرح وبرای آن تصمیم گیری شود، افزود: اگر می‌خواهیم که پیک چهارم کرونا شکسته و مردم و کسبه هر چه زودتر به کسب و کار وخود برگردند باید پروتکل‌های بهداشتی را بیش از قبل رعایت کرده و ازهر گونه تجمع به هر بهانه‌ای بپرهیزیم.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی گفت: از اول فروردین ماه ما ۲۰ فوتی ناشی از کرونا داشته‌ایم که همگی آنان بالای ۶۰ سال بوده‌اند اما متأُسفانه سن ابتلاء به این ویروس کاهش یافته است.
شریف‌زاده اظهارکرد: در ابتدای شیوع کرونا ما موارد نادری از ابتلاء افراد در سنین پایین داشته‌ایم ولی در حال حاضر در گروه سنی ۱۰ تا ۱۹ سال نیز ابتلاء به این ویروس دیده می‌شود.
انتهای پیام/۴