رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی اعلام نشد/ فعال شدن ۸ اکیپ جهت اطلاع رسانی در بیرجند

دهقانی گفت: امروز بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت اداره کرونا طرح تشدید نظارت‌ها و اطلاع رسانی به مردم اتفاق افتاد و در سطح شهر بیرجند 8 اکیپ اطلاعات لازم را به مردم می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در گفت‌وگو با خبر ساعت ۲۰ شبکه استانی خاوران، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان خراسان‌جنوبی ۳۲۹ نمونه جهت آزمایش ارسال شده است.
۸۲ نمونه در انتظار پاسخ
وی افزود: از این تعداد پاسخ ۲۴۷ نمونه مشخص شده است که ۷۸ مورد مثبت و ۱۶۹ مورد منفی و ۸۲ نمونه در انتظار دریافت پاسخ است که نتیجه طی فردا و یکشنبه مشخص خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که امروز که مورد جدیدی اعلام نشده به معنای عدم وجود موارد جدید نیست، بیان کرد: احتمال دارد طی روزهای آینده موارد مثبت دیگری اعلام شود.
دهقانی عنوان کرد: امروز مورد مثبتی در استان گزارش نشده ونتایج مانند روز قبل است.
دو مورد فوت مشکوک ابتلا به کرونا
وی گفت: در حال حاضر تعداد بهبود و ترخیصی‌ها ۳۵ مورد است و تعداد فوتی همان ۶ موردی که اعلام شده فقط دو مورد فوت مشکوک داشتیم که نمونه ارسال شده و باید منتظر جواب آزمایش باشیم.
اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا توجه کنند/ شناسایی افراد در معرض خطر به دو روش
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: افرادی که در اطراف بیمار مبتلا به کرونا هستند توسط همکاران مورد معاینه قرار می‌گیرند وهمچنین فرد مبتلا بعد از ترخیص تا ۱۴ روز باید قرنطینه خانگی را رعایت کند ضمن این‌که به همراهان بیمار ترخیص شده آموزش داده می‌شود که با این فرد به چه صورتی برخورد کنند که احتمال انتقال و ابتلای به سایرین ایجاد نشود.
دهقانی با اشاره به شناسایی افراد در معرض خطر به دو روش، عنوان کرد: پرسشنامه‌ای توسط وزارت بهداشت طراحی شده و افراد می‌توانند به صورت اینترنتی پرسشنامه را کامل کنند که در صورت نیاز کارشناسان بهداشت با فرد تماس گرفته و راهنمایی می‌کنند.
وی افزود: همچنین مردم می‌توانند به تمامی مراکز بهداشتی که در محلات شهرها وجود دارد مراجعه کرده و ضمن ثبت اطلاعات افراد توسط مراقبان سلامت، نکات مورد نیاز به افراد یادآوری می‌شود.
فعال شدن ۸ اکیپ اطلاع رسانی در شهر بیرجند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: امروز بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت اداره کرونا که با ریاست استاندار در استان برگزار می‌شود طرح تشدید نظارت‌ها و اطلاع رسانی به مردم اتفاق افتاد و در سطح شهر بیرجند ۸ اکیپ اطلاعات لازم را به مردم می‌دهند.
دهقانی عنوان کرد: با توجه به این‌که نیاز است حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا بیشتر شود در شهرستان‌ها نیز تشدید نظارت‌ها بیشتر شده است.
تشدید نظارت بر اماکن عمومی
وی خاطرنشان کرد: طرح تشدید نظارت بر روزبازارها، اماکن عمومی، نانوایی ها، فروشگاه‌های بزرگ، پمپ بنزین ها و … در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مراکزی که مورد مراجعه بیشتر مردم هستند زیر ذره بین قرار خواهند گرفت و ضمن این‌که توصیه‌های لازم به این مراکز صورت گرفته و در صورت نیاز ابزار لازم نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد اگر موارد را رعایت نکنند قطعا تصمیمات جدی در مورد آنها اعمال خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷