معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور:

مورموری ۱۴۰۰ بار لرزید

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در ۲ روز گذشته ۵۰ پس‌لرزه در شهر مورموری داشته‌ایم که این آمار در ۶ ماه گذشته بیش از ۱۴۰۰ پس‌لرزه بوده است.

به گزارش خاورستان: مرتضی اکبر‌پور در گفت‌وگو با فارس درباره زلزله ۵٫۶ ریشتری که در عمق ۱۰ کیلومتری در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر مورموری از توابع استان ایلام رخ داد، اظهار داشت: هم اکنون تیمی متشکل از نماینده ریاست جمهوری، قائم مقام سازمان هلال احمر، نماینده بنیاد مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت بحران کشور به منطقه مورموری برای بررسی میزان خسارات اعزام شدند.
وی ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده تا کنون تلفات جانی نداشته‌ایم و تنها ۱۴ نفر مجروح شده بودند که به صورت سرپایی درمان شدند.
اکبرپور افزود: بیش از ۲۵۰۰ تخته چادر امدادی در روستاها و شهر مورموری در بین مردم توزیع شده است و در حال حاضر مشکلی در خصوص اسکان اضطراری نداریم.
وی با اشاره به اینکه آب، برق و گاز در منطقه وصل شده است گفت: مشکل اصلی مردم شهر مورموری تعداد زیاد پس‌لرزه‌ها است که از زندگی روزمره آنها را غافل کرده است.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در دو روز گذشته ۵۰ پس‌لرزه در شهر مورموری داشته‌ایم که این آمار در ۶ ماه گذشته بیش از ۱۴۰۰ پس‌لرزه این شهرستان را لرزانده است.
اکبرپور خاطر نشان کرد:‌ پژوهشکده بین‌المللی زلزله برای بررسی علل پس‌لرزه‌ها در این منطقه حضور دارند.