استاندار خراسان جنوبی:

موزه محصولات راهبردی خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شود

ملانوری گفت: موزه محصولات راهبردی خراسان جنوبی از جمله زرشک، زعفران، عناب و زرشک تصویب و راه اندازی شود.میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه بیرجند و سایر دستگاه ها کمک کنند که این موزه در یکی از مکان های استان مستقر شود‌.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در سومین جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان، اظهار کرد: شورای توسعه و برنامه ریزی شورای بزرگ و مهمی است.
وی افزود: با توجه به اینکه در این شورا میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای دستگاه های اجرایی مطرح و در مورد آن بحث، نظرخواهی ورای گیری میشود لازم است مدیران هر دستگاه حضور داشته و رای دهند چراکه نماینده هر دستگاه که در جلسه حاضر باشد حق رای ندارد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: موضوع آب بسیار مهم است و تنها آب و فاضلاب که متولی است در بحث آب نباید پیگیر موضوع باشد بلکه تمامی دستگاه های که با بخش آب سروکار دارند باید در بحث مدیریت مصارف آب دغدغه داشته و پای کار باشند.
ملانوری عنوان کرد: در باب هزینه کرد اعتبارات پروژه های آب باید به مسیله هدررفت، پرت، شبکه های توزیع آب و … توجه شود.
وی اظهار کرد: بخش صنعت و خدمات نیز باید به مصرف و مدیریت آب توجه کنند.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی نیز باید در زمینه استفاده از آبیاری نوین اقدام عاجل انجام شود.
ملانوری بیان کرد: بحث راه نیز مسیله مهم دیگری است؛ راه های روستایی، شهری، ریلی و خطوط هوایی که باید مورد توجه باشد.
وی با بیان اینکه اخیرا در حوزه ریلی اقدامات خوبی انجام شده، افزود: در بحث حمل و نقل هوایی مشکلاتی وجود دارد که کشوری است و برای برطرف شدن آن تلاش میشود.
استاندار خراسان جنوبی به حوزه ارتباطات اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده و باید در بخش پوشش ارتباطات در جاده ها، نقاط روستایی و عشایری تقویت و توسعه لازم صورت گیرد چراکه در شرایط کنونی وجود اینترنت در نقاط روستایی و عشایری بسیار مورد نیاز است.
ملانوری عنوان کرد: در بحث آموزش و پژوهش نیز باید از ظرفیت دانشگاه ها استفاده و اعتبارات مورد نیاز برای این بخش در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: مدیران دستگاه ها باید در بحث اطلاع رسانی عملکرد دستگاه اجرایی در رسانه ها اقدام کنند‌. حق مردم است از کارهای انجام شده مطلع شده و حق کارمند این است که اقدامات انجام شده را اطلاع رسانی کنند.
استاندار خراسان جنوبی به برگزاری جشنواره شهید رجایی در روز چهارم شهریور ماه اشاره کرد و گفت: اگر دستگاهی دارای امتیاز بالا باشد اما عملکرد دستگاه را ارسال و اطلاع رسانی نکند به عنوان دستگاه برتر اعلام نخواهد شد‌.
ملانوری خاطرنشان کرد: خیلی از اضطراب هایی که در جامعه وجود دارد به دلیل عدم اطلاع رسانی و مطلع بودن است.
وی تاکید کرد: طی هفته دولت عملکرد دستگاه های اجرایی در رسانه های استان منعکس شود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه های اجرایی در مورد تکمیل سامانه پاکنا اقدام عاجل کنند.
ملانوری با بیان اینکه در بحث محرومیت زدایی دستگاه های معینی تعیین شده و اعتباراتی توزیع شده، افزود: به دلیل خشکسالی مشکلاتی برای مردم ایجاد شده که کمک و اعتباراتی در نظر گرفته و توزیع شود‌‌.
وی عنوان کرد: برای موزه ملی زعفران درخواست داریم دانشگاه بیرجند این موضوع مهم را در دستور کار قرار دهد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: راه اندازی موزه محصولات راهبردی از جمله زرشک، زعفران، عناب و زرشک تصویب شود و میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه بیرجند و سایر دستگاه ها کمک کنند که این موزه در یکی از مکان های استان مستقر شود‌.
انتهای پیام/۱۲۷