سیلی موشکی سپاه همچنان در حال سانسور است؛

موشک باران پایگاه عین‌الاسد در رسانه‌های بیگانه؛ از فضاسازی تا کتمان واقعیت

پایگاه عین الاسد استراتژیک ترین پایگاه نظامی امریکا در منطقه به شمار می رود و حتی خود امریکایی ها هم این تصور را نمی کردند که این پایگاه مورد هدف موشک قرار بگیرد.

به گزارش خاورستان به نقل از ایلام‌بیدار، یکی از تلخ ترین رخدادهای سال گذشته بدون شک ترور فرماندهان جبهه مقاومت بود بطوریکه در طی حملات هوایی امریکا در فرودگاه بغداد سپهبد سلیمانی و ابومهدی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
این حادثه بلافاصله در صدر رسانه های دنیا قرار گرفت و تحلیل های مختلفی از بعد از حادثه تاکنون ارائه شده است، آنچه در این عملیات تروریستی امریکایی ها بیشتر نمود داشت بر این بود که دو فرمانده از دو ملت عراق به شهادت رسیدند و همین خود باعث شد تا مردم دو کشور داغدار و دلشکسته از دست دادن دو فرمانده دلاور خود باشند.
شدت این غم و اندوه مردم باعث شد تا انتقام خون سردار دلها در دستور کار قرار بگیرد، امریکا و تمام پایگاه های مستقر در منطقه از ترس و هراس انتقام ایران سراسیمه و دست پاچه شده بودند و تمهیدات لازم برای حمله ایران تدارک دیده بودند.
در همین راستا و در عرض کمتر از یک هفته و در یک عملیات غافلگیرانه پایگاه هوایی امریکایی ها در عین الاسد بغداد مورد هدف موشک های ایران قرار گرفت، انتشار این خبر نیز همچون خبر تلخ حادثه در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار گرفت.
اهمیت این پایگاه به این اندازه است که خبرنگار المانیتور در گزارش خود این گونه اورده بود که پایگاه عین‌الاسد همان جایی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ماه مارس گذشته با حضور در آن گفته بود نیروهای آمریکایی در این پایگاه می‌مانند تا از خاک عراق «ایران را تحت نظر داشته باشند.
موشک باران پایگاه عین الاسد در رسانه های بیگانه
اما بعد از گذشت یک سال از این حمله تاریخی و در آستانه این موشک باران پایگاه نظامی امریکا، رسانه های معاند باز هم بیکار ننشسته و دست به قلم شدند.
این رسانه ها که همیشه اقدامات بزرگ را کوچک و حوادث کوچک را بزرگ جلوه می دهند، این بار نیز با تحلیل های آبکی خود سعی در به حاشیه بردن این حمله بزرگ از سوی ایران را دارند.
شبکه دروغ پراکنی بی.بی.سی در تحلیلی با پرداختن به این حمله، درصدد کم ارزش جلوه دادن موشک باران پایگاه نظامی هوایی عین الاسد است و حتی با انتشار مطالبی فرافکنانه آن را تقاص خون حاج قاسم تلقی نکرده است.
پایگاه عین الاسد استراتژیک ترین پایگاه نظامی امریکا در منطقه به شمار می رود و حتی خود امریکایی ها هم این تصور را نمی کردند که این پایگاه مورد هدف موشک قرار بگیرد.
در ادامه این تحلیل که در سایر رسانه های بیگانه نیز آمده است، از ضعف نیروهای نظامی ایران در قبال این حادثه سخن به میان آورده شده است، در حالی که برخی رسانه ها بلافاصله بعد از روز حادثه این گونه نوشتند که این اولین حمله بعد از جنگ جهانی به مقر آمریکایی ها به شمار می رود.
این تحلیل های رسانه های بیگانه در حالی است که رهبر معظم انقلاب از حمله موشکی بعنوان یک سیلی یاد کردند و انتقام سخت اخراج امریکایی ها از منطقه خواهد بود.
انتهای پیام/۴