موضع تند مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی علیه مصاحبه کارشناس این اداره‌کل

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، اظهارات کارشناس این اداره کل در خصوص مافیای زباله را رد کرد و کلیه پزشکان استان را از این موضوع مبرا دانست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ مرتضی نخعی‌نژاد مسئول پایش حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود: در هر ماه ۳ میلیارد تومان حداقل گردش مالی زباله‌گردی در بیرجند است اما متأسفانه پول به دست‌آمده از زباله‌گردی به جیب مافیای زباله‌گردی می‌رود.
وی افزود: مافیای زباله در بیرجند، دکتر و متخصص جراحی است که صاحب بزرگترین مرکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات هستند.
این موضوع در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد و گزارشاتی در این باره توسط برخی رسانه‌ها کار شد.
اما روز گذشته مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی علیه اظهار نظر کارشناس این اداره کل موضع گرفت و آن را تکذیب کرد.
بنابرآن‌چه روابط عمومی این اداره کل منتشر کرده است؛ حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی پیرامون مصاحبه انجام‌شده از سوی کارشناس این اداره کل در خصوص موضوع مدیریت پسماند و زباله‌گردی در شهر و مافیای زباله که در شبکه‌های مجازی منتشر شده است گفت: بدون تردید نظارت بر مدیریت صحیح پسماندها و نیز پیگیری موضوع رعایت ضوابط استقرار توسط واحدهای خرید و فروش ضایعات از وظایف محیط زیست بوده و با نظارت عالیه کارگروه مدیریت پسماند پیگیری می‌شود.
وی اظهارکرد: این‌که درآمد حاصل از فروش ضایعات چقدر است یا چه کسانی این کار را انجام می‌دهند هیچ ارتباطی به دستگاه تخصصی مانند محیط زیست ندارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اظهار کرد: متأسفانه کارشناس محیط زیست این اداره کل خارج از وظایف قانونی دستگاه، به اظهار نظر پیرامون مافیای زباله و امثال آن پرداخته و از مشارکت پزشک جراح در این زمینه صحبت کرده است لذا صراحتا اعلام می‌شود که جامعه پزشکی استان نسبت به سایر استان‌ها در موضوع مدیریت پسماندهای عفونی، عمکلرد بهتری داشته و اظهارات کارشناس محیط زیست در خصوص ارتباط مافیای زباله با پزشک جراح، نظرات شخصی وی بوده و از سوی این اداره کل هر گونه نسبت دادن چنین موضوعاتی به جامعه پزشکی استان قویا رد شده و از عموم متخصصین حوزه پزشکی به خاطر توجه به مساله سلامت و بهداشت جامعه مخصوصا مدیریت پسماند‌های عفونی تقدیر و تشکر می‌گردد.
بنابراین گزارش، وجود یک خطاکار را نمی‌شود به کل آن جامعه مرتبط دانست و وجود یک پزشک به عنوان مافیای زباله را نمی‌توان به تمامی پزشکان محترم ربط داد اما این‌که مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با این لحن تند علیه کارشناس مربوطه موضع گرفته و به دفاع از جامعه پزشکی پرداخته، جای تأمل دارد.
انتهای پیام/۴