معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی مطرح کرد؛

موفقیت ۱۰۰ درصدی “کمیته حمایت” طرح شهید سلیمانی در خراسان جنوبی/ ادامه مقتدارنه این طرح طی هفته بسیج

هزاری بابیان اینکه برای موفق شدن در طرح شهید سلیمانی نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه ها هستیم، گفت: آنچه در طرح شهید سلیمانی به سپاه و بسیج واگذار شد به طور مشخص کمیته حمایت بود که بسیج و سپاه خراسان جنوبی در این طرح صد درصد موفق بوده است.

سرهنگ رضا هزاری معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد آخرین وضعیت طرح شهید سلیمانی در خراسان جنوبی گفت: طرح شهید سلیمانی در بحث مقابله با کرونا در زمینه های مختلف در خراسان جنوبی ادامه دارد و طی هفته بسیج با قوت بیشتر کارش را دنبال خواهد کرد.

وی افزود: دو مرکز واکسیناسیون طرح شهید سلیمانی در  مرکز استان و در شهرستانها نیز مرکز واکسیناسیون مشترک با دانشگاه علوم پزشکی داریم.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه عده ای از بسیجیان در بحث واکسیناسیون در طرح شهید سلیمانی همکاری دارند، عنوان کرد: در بحث واکسیناسیون محله محور نیز ما به دانشگاه علوم پزشکی اعلام آمادگی کردیم که در صورت نیاز برای حضور در محلات و انجام واکسیناسیون اقدامات لازم انجام شود‌.

هزاری عنوان کرد: تعدادی از بسیجیان در این خصوص شناسایی و آماده آموزش هستند اما در حال حاضر مراکز واکسیناسیون سطح شهر پاسخگو است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر کمیته آموزش و رسانه طرح شهید سلیمانی کار ترغیب و تشویق مردم برای دریافت و تزریق واکسن را انجام میدهند که این نیز بخشی از طرح شهید سلیمانی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی به بازخوردهای خوب طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بازخوردها از این طرح بسیار خوب بوده چراکه ما در محلات از ظرفیت مردم استفاده کرده و فضای محله، مسجد و پایگاه بسیج به یک پایگاه سلامت تبدیل شده است.

هزاری افزود: در هر خانه یک سفیر سلامت در قالب طرح شهید سلیمانی شناسایی شده که به صورت شبکه ای فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه هدف در طرح شهید سلیمانی ایجاد همدلی بین مردم، کادر درمان و کاهش بیماری کرونا بوده است، تصریح کرد: قطعا اگر طرح شهید سلیمانی اتفاق نمی افتاد، آمارها به گونه دیگری خود را نشان میداد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: حضور بسیجیان که به صورت دواطلبانه در این طرح است طی بیش از پنج مرحله در قالب پنج گام انجام شده که آخرین گام، واکسیناسیون است.

هزاری ادامه داد: در غربالگیری اقدامات بسیار خوبی انجام شد و در فرهنگ سازی و تشویق به در خانه ماندن مردم خیلی موفق بودیم.

وی با بیان اینکه برای موفق شدن در طرح شهید سلیمانی نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه ها هستیم، افزود: آنچه در طرح شهید سلیمانی به سپاه و بسیج واگذار شد به طور مشخص کمیته حمایت بود که ما در این طرح صد درصد موفق بودیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: کمیته حمایت وظیفه اش رسیدگی به محرومینی که متاثر از کرونا آسیب دیدند است که در این مورد در قالب نهضت کمک مومنانه اقدامات خوبی انجام شده و میشود.

هزاری بیان کرد: گروه هایی که نیاز به خدمات دارند باید حمایت شوند که در این مورد نیز موفق عمل کردیم.

وی عنوان کرد: در طرح شهید سلیمانی کمیته های چهارگانه ای فعالیت دارند که مسئولیت یک کمیته با بسیج و سپاه است.

انتهای پیام/۱۲۷