معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

میانگین سن فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی کاهش یافت

مهدی زاده نسبت به کاهش میانگین سن فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی به ۶۰ سال هشدار داد.

به گزارش خاورستان، کامبیز مهدی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب (۲۸ مهر) در گفتگو با رسانه‌های گروهی اظهار کرد: میانگین سنی موارد فوتی کرونا از ۷۲ سال، طی چند ماه گذشته تقریبا به ۶۰ سال رسیده و متاسفانه موارد فوتی به سمت افراد جوان‌تر می رود.
وی با اشاره به اینکه موراد سرپایی مبتلا به کرونا نیز به ۴۲ سال کاهش یافته که این زنگ خطری است که ویروس کرونا قشر فعال جامعه را درگیری می کند، گفت: میانگین سن موارد بستری کرونا در خراسان جنوبی نیز ۵۴ سال است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: مهمترین علت ابتلای به کرونا در خراسان جنوبی مربوط به تجمعات فامیلی و خانوادگی است.
مهدی‌زاده با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در خراسان جنوبی به نسبت کشور بالاتر است، تصریح کرد: اما همان تعداد کمی که دستور العمل های بهداشتی رعایت نمی کنند موجب ثابت گردش ویروس در جامعه می شوند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تقریبا ظرفیت بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان تکمیل شده است، افزود: در تلاش هستیم تا بخش‌های جدیدی در بیمارستان‌ها ایجاد و راه‌اندازی کنیم اما اگر رعایت نشود، این بخش‌ها نیز به سرعت تکمیل خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از تجمعات تاکید کرد و گفت: این روش مقرون به صرفه ترین کنترل و انتقال ویروس کرونا در استان خواهد بود.
مهدی‌زاده به اعمال محدودیت های کرونایی در استان اشاره کرد و افزود: اگر وضعیت روند صعودی ابتلا به کرونا در استان تغییری نکند در ادامه بسیاری از مشاغلی نیز به عنوان محدودیت به ستاد کشوری پیشنهاد داده خواهند شد.
انتهای پیام/۴