همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان،

میدان ولیعصر (عج) بیرجند بهسازی و نورپردازی شد

جاوید گفت: از آنجا که یکی از اعیاد مهم مذهبی در کشور میلاد امام عصر (عج) است به همین دلیل برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی مدنظر شهرداری بیرجند است.

به گزارش خاورستان، محمد علی جاوید شهردار بیرجند با تشريح اقدامات شهرداری به مناسبت فرارسیدن نيمه شعبان، گفت: شهرداری اهم برنامه های خود را به مناسبت اعياد شعبانيه به بستر سازی فضاهای بصری شهر، برای اجرای هر چه با شكوه تر برگزار شدن جشن های شعبانيه قرار داده است.
وی افزود: نيمه شعبان عيد منتظران عدالت و آزادی است و شهرداری بیرجند كه يك نهاد مردمی است می كوشد تا در راستای همگامی با منتظران منجی عالم بشريت بستر سازی های لازم را فراهم سازد تا برنامه هایی كه به اين منظور در نظر گرفته شده، با شكوه هر چه تمام تر برگزار شود.
جاوید خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط موجود و حضور شهروندان در خانه به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در بحث اعياد شعبانيه شهرداری بیرجند بيشترين تلاش خود را بر روی مسائلی نظير بسترسازی و فضاسازی سيمای بصری شهر و فضاهای مجازی قرار داده است.
شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: شهرداری در حوزه فضای مجازی به مباحثی نظير عدالت، آزادی، امام زمان(عج)، چگونه بايد منتظر امام زمان(عج) باشيم و اينكه انتظار را چگونه در فضای اخلاق شهروندی به كار بريم، پرداخته است.
جاوید یادآور شد: با توجه به فرارسیدن اعیاد شعبانیه، شهرداری بیرجند علاوه برآذین بندی و اکران طرح های فرهنگی، نورپردازی در سطح شهر را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به نور پردازی محورهای شاخص شهر بیرجند، افزود: نورپردازی میادین ابوذر، قدس، ولیعصر (عج)، اول مدرس، جانبازان، هفت تیر، آزادی، امام خمینی( ره )، مادر، عروج، جماران و نورپردازی و آبنمای میدان توحید توسط شهرداری انجام شده است.
شهردار بیرجند همچنین از نورپردازی ابتدای بلوار سجاد، پل مهرشهر، ریسه بندی خیابان مدرس، نورپردازی ستونها و آبنمای فضای سبز حاشیه صیاد شیرازی خبر داد.
جاوید اذعان کرد: شهرداری بیرجند علاوه بر نور افشانی و نورآرایی سطح شهر، تعدادی بیلبورد و استند را به مضامین و طرح های فرهنگی مرتبط با موضوع نیمه شعبان اختصاص داده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲