رئیس میز خراسان جنوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام:

میز مجمع تشخیص مصلحت نظام استان کمک حال دولت در تحقق برنامه ها است/ متاسفانه برخی مسوولان استانی این میز را جدا از خود می پندارند

رئیس میز خراسان جنوبی در کمیسیون نخبگان و چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه برخی مسوولان اعتراض هایی نسبت به این میز دارند اما این میز کمک حال دولت در تحقق برنامه های استان است.

حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی رئیس میز خراسان جنوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار خاورستان، به تشکیل میز استانی مجمع تشخیص مصلحت نظام استان اشاره کرد و گفت: روز گذشته این میز اولین جلسه خود در سال ۹۵ را تشکیل داد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون این میز هشت جلسه برگزار کرده است و ۲۰ عضو دارد، افزود: کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع برای کل کشور میزهای استانی تشکیل داده است که تاکنون ۲۲ میز در ۲۲ استان تشکیل شده است و بقیه نهایی خواهد شد.
رئیس میز خراسان جنوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وظایف این میز جمع آوری و پایش اطلاعات مربوط به استان در زمینه سیاست هایی که مدنظر رهبری و سند چشم اندازنظام جمهوری اسلامی است می باشد، خاطرنشان کرد: اگر بعد از پایش اطلاعات، اعضای میز عقب ماندگی و کاستی را در اهدافی که برای اجرایی شدن این سیاست ها مدنظر بوده مشاهده کنند تذکرات و دستورات لازم را برای رفع آن صادر می کنند.
قربانی با اشاره به اینکه اعضای این میز را از نخبگان و کارشناسان مطلع استانی مقیم تهران انتخاب کردیم که کارشان را انجام می دهند، خاطرنشان کرد: اعضایی که برای میز خراسان جنوبی انتخاب شدند بیشتر افراد فراجناحی، فرامنطقه ای و از همه جناح ها و گروه های تاثیرگذار هستند.
وی ادامه داد: اول از همه نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس دهم را عضو این میز کرده ایم و بقیه هم از افراد برجسته ای هستند که تاکنون برای استان موثر بوده و یا مقام وموقعیت ویژه ای دارند تا بتوانند گام هایی برای تحقق اهداف مدنظر و توسعه استان بردارند.
رئیس میز خراسان جنوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: برخی مقامات استان به دلیل آشنا نبودن با وظایف این میز، واکنش های نا متناسبی نسبت به این میز داشته اند در حالی که این میز کمک حال دولت برای تحقق برنامه ها است.
قربانی گفت: در این میز کمیته هایی در زمینه امور زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه هنوز تمام استان ها این میز را تشکیل نداده اند اما خراسان جنوبی اعضای آن را انتخاب کرده و از بقیه استان ها جلوتر است، گفت: هر زمانی که میزهای دیگر استان ها تشکیل شد جزئیات روشن تری از میز خراسان جنوبی هم در اختیار قرار خواهد گرفت اما تشکیات خوبی است که می تواند پشتوانه کارشناسی، نظارتی و تقویتی مناسب برای استان باشد.
رئیس میز خراسان جنوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه این میز مسئولیت ها و وظایفی که تعیین می شود را رصد و پایش می کند، یادآورشد: این میز یک نوعی کمکی به استان و مسوولان استانی است.
قربانی با تصریح اینکه متاسفانه برخی مسوولان اعتراض هایی نسبت به این میز دارند اما کار این میز مچ گیری نیست، تاکید کرد: برخی تصور می کنند که آنها خدا و فعال ما یشاء هستند و هیچ کس دیگر نمی تواند مشکلات را بررسی کند.
وی اظهارکرد: دیروز یکی از مقامات استان در این میز حضور پیدا کرد و برخی از مقامات استان به این فرد گفته اند چرا اطلاعاتی از استان در این میز داده می شود که متاسفانه مسوولان چرا این گونه برخورد می کنند.
وی تاکیدکرد: ما همه برای ایران اسلامی کار می کنیم و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم از تشکیلات خوبی برخوردار است و فعالیت های ویژه ای انجام می دهد.
انتهای پیام/ ۵