نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

ناله‌های مکرون از ترس گسترش اسلام است/ لزوم موضع‌گیری قاطع دنیای اسلام نسبت به اقدام وقیح رئیس جمهور فرانسه

حجت‌الاسلام عبادی گفت: دنیای اسلام و به ویژه کشور ایران باید در واکنش به اقدام وقیح رئیس جمهور فرانسه موضع قاطعانه‌ای بگیرد و هیچ کشور مسلمانی در این خصوص نباید کوتاه بیاید.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده سابق مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد هفته وحدت اظهار کرد: وحدت یک اصل اساسی در جوامع اسلامی است و توجه به آن اهمیت زیادی دارد.
وی با اشاره به اقدام وقیحانه رئیس جمهور فرانسه نسبت به هتک حرمت پیامبر (ص)، افزود: رئیس جمهور فرانسه بی‌خِردی تمام عیاری کرد و خواست با حمایت از یک کاریکاتور توهین‌آمیز بحث آزادی بیان را در فرانسه مطرح کند.
اهانت به معنای آزادی بیان نیست
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اهانت هیچ وقت به معنای آزادی بیان نیست.
حجت‌الاسلام عبادی عنوان کرد: چگونه است که اگر کسی بخواهد به صورت علمی در خصوص هلوکاست اظهار نظر کند، ممنوع است و مجازات زندان برای آن در نظر گرفته می‌شود و اجازه آزادی بیان نیست؛ اما وقتی به پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) اهانت می‌شود از آن به عنوان آزادی بیان تعبیر می‌شود.
ناله‌های مکرون به دلیل ترس از گسترش اسلام است
وی تصریح کرد: اصل مطلب این است که دشمنان و کشورهای غربی به شدّت از رشد دنیای اسلام نگران هستند و ترسیده‌اند؛ لذا ناله‌های رئیس جمهور فرانسه به دلیل ترس از گسترش اسلام است.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در تاریخ فراوان داریم که نسبت به پیامبر(ص) در کوچه‌های مدینه بی‌حرمتی شده اما هیچ‌کدام از این وقایع در آن زمان و اتفاقات اکنون باعث نشد ذره‌ای از عطر وجودی پیامبر(ص) کم شود.
حجت‌الاسلام عبادی افزود: این‌گونه اهانت، رذالت و خباثت‌هایی که نسبت به پیامبر مکرم اسلام (ص) توسط رئیس جمهور فرانسه و ایادی آن انجام شده باعث عطرافشانی بیشتر برکات اسلام، شناخت بیشتر حضرت محمد(ص) و گسترش اسلام شده و خواهد شد.
وی تصریح کرد: در این شرایط که دشمنان در پی جلوگیری از گسترش اسلام هستند و با توهین به پیامبر(ص) دشمنی خود را نشان می‌دهند لازم است وحدت بین مسلمانان نیز ضرورت بیشتری پیدا کند.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مذاهب مختلف اهل سنت حدود ۹۵ درصد با یکدیگر اتفاق نظر و مشترکات دارند و شایسته نیست که به درصد کمی از مباحث غیرمشترک پرداخته و به آن دامن زده شود.
لزوم موضع قاطع دنیای اسلام نسبت به اقدام رئیس جمهور فرانسه
حجت‌الاسلام عبادی گفت: دنیای اسلام و به ویژه کشور ایران باید در واکنش به اقدام وقیح رئیس جمهور فرانسه، موضع قاطعانه‌ای بگیرد و هیچ کشور مسلمانی در این خصوص نباید کوتاه بیاید.
وی خاطرنشان کرد: تشکیل گروهک‌های تروریستی از جمله داعش و امثالهم توسط استکبار و برای بدنام‌کردن جهان اسلام است تا جلوی گرایش به اسلام را بگیرند. هیچ مذهب اسلامی و طرفداران آن‌ها در محکوم‌کردن داعش یا هر گروه دیگری که شبیه داعش است و کارهایی می‌کنند که باعث وهن اسلام است نباید کوتاهی کند چراکه ریشه این گروهک‌ها، اسلامی نیست.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: باید شیعه و اهل سنت همه گروهک‌های داعش و امثال آن‌را محکوم کنند؛ محکومیت سیاسی به‌تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه باید فتوا و حکم دینی بدهند که این‌ها از ما نیستند چون استکبار با استفاده از این گروهک‌ها به فکر نابودی اسلام است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴