نام‌گذاری برخی از میادین و معابر شهری در کمیته نامگذاری شهرداری بیرجند

در کمیته نام‌گذاری شهرداری، نام برخی از میادین و معابر شهر مشخص شد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در جلسه کمیته نامگذاری معابر شهر که با حضور اعضای کمیته برگزار شد، با تأکید بر نام‌گذاری معابر به نام شهدا اظهار کرد: اولویت نامگذاری معابر با نام معظم شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه در محله‌هایی که افراد درجه اول خانواده شهید زندگی می‌کنند، است.
وی افزود: بحث نامگذاری معابر شهری در واقع حکم شناسنامه شهرها را داشته و در مدیریت شهری اهمیت بسیار زیادی دارند؛ از این‌رو نام‌گذاری خیابان‌ها، معابر و اماکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
شهردار بیرجند با اشار ه به نظرسنجی از شهروندان در نامگذاری‌ها اظهار کرد: توجه به نظر مردم در نامگذاری‌ها و در نظر گرفتن فرمت‌های صحیح مورد توجه در نامگذاری، می‌بایست مدنظر قرار گیرد.
جاوید در زمینه گردش کار کمیته نامگذاری گفت: درخواست‌ها بایستی به صورت مردمی، ارگانی یا سازمانی به این کمیته اعلام شود و علاوه بر آن کمیته نامگذاری نیز خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر بدون نام یا نیازمند اصلاح نام را شناسایی و در دستور کار قرار دهد.
در ادامه این جلسه نام‌های پیشنهادی در خصوص نام‌گذاری و نام‌گذاری‌های تکراری در محلات شهر مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان این جلسه مصوب شد میدان‌هایی به نام خبرنگار، خیّران مدرسه‌ساز، کوهنورد، صنایع، سپیده کاشانی، شهید همت، شهید فهمیده، مصطفی خمینی و الهیه و بلواری به نام شهید چمران و خیابان‌هایی به نام ورزش، گردشگری، میراث فرهنگی و مولانا نام‌گذاری شود که پس از تصویب این نام‌ها در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، تابلوی آن‌ها نصب خواهد شد.
انتهای پیام/۴