مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد

نام و القاب حضرت علی(ع) زینت بخش بیش از ۱۰۰ هزار نفر در خراسان جنوبی/ از ابتدای سال جاری ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد متولد شدند

مهرآور گفت: تاکنون تعداد 101 هزار و 372 نفر در خراسان جنوبی به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن حضرت مزین و نام‌گذاری شده‌اند.

علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیرخم، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۱۰۱ هزار و ۳۷۲ نفر در خراسان جنوبی به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن حضرت مزین و نام‌گذاری شده‌اند.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ نزدیک به ۹۰۰ نفر از نام و القاب حضرت علی (ع) استفاده کرده‌اند که به ترتیب بیشترین فراوانی را نام های امیرعلی، علی، علیرضا و علی اصغر به خود اختصاص داده‌اند.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در ادامه خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری نیز ۳۸۷ نفر نام و القاب امیرالمومنین(ع) را برای نوزادان خود انتخاب کرده‌اند که بیشترین فراوانی متعلق به نام های محمدعلی، امیرعلی و علی بوده است.
وی افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری نام های ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، علی و محمد دارای بیشترین فراوانی نام در گروه پسران بوده است.
تولد ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد در ۴ ماه گذشته در خراسان جنوبی
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی همچنین از تولد ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد در ۴ ماه گذشته در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۱ نوزاد پسر و ۲ هزار و ۴۵۸ نوزاد دختر هستند.
فاطمی افزود: در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ولادت ثبت شده دختر، ۱۱۰ واقعه ولادت پسر به ثبت رسید.
وی گفت: در این مدت سه هزار و ۴۶۱ واقعه ولادت در مناطق شهری و یک هزار و ۶۹۸ واقعه ولادت در مناطق روستایی ثبت شد.
مدیرکل ثبت احوال استان میانگین سنی مادران در استان را ۲۹.۴ سال عنوان کرد و افزود: این رقم در میانگین کشور ۲۹.۲ سال ثبت شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲