امام جمعه بیرجند:

نباید به سرمایه‌داران یارانه پرداخت کرد/ عدالت علوی در جامعه شکل گیرد/ واکنش نسبت به سخن استاندارِ استانِ مجاور

امام جمعه بیرجند بابیان‌اینکه ، باید عدالت علوی در جامعه شکل گیرد گفت: یارانه باید به مستضعفین جامعه داده شود و نباید به سرمایه‌داران و کسانی که از پُرخوری می‌ترکند، یارانه داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی امام جمعه بیرجند در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بیرجند گفت: خداوند، معدن بی‌کران رحمت است و قبل از آفریدن انسان، خداوند همه چیز را آفریده و در اختیار انسان قرار داده است.
وی بابیان‌اینکه اعتماد دیر به دست می‌آید و دیر از دست می‌‌رود افزود: اگر ایمان باشد، اعتماد ایجاد می‌شود و باید به خداوند اعتماد داشته باشیم و کار را به نعم‌الوکیل واگذار کنیم.
امام جمعه بیرجند اظهار کرد: مردمِ زمان امام علی علیه‌السلام با قدرنشناسی از ولایت، حکومت را به دست کسانی دادند که خشن بودند و زمانی که خشنوت در جامعه شکل گرفت، مردم از مسیر حق منحرف شدند و ریاکاری در جامعه رواج پیدا کرد.
داعش و سران کشورهای عرب، خشونت را در جهان اسلام گسترش می‌دهند
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی گفت: کنفرانس کشورهای اسلام تشکیل می‌شود در صورتی که متأسفانه داعش و سران کشورهای عرب، خشونت را در جهان اسلام گسترش می‌دهند.
وی بابیان‌اینکه با این وضع نمی‌شود مسلمان‌ها با گفتگو، ید واحد باشند خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد برخی قطعنامه‌های ضد ایرانی بودیم که نشان می‌دهد سران کشورهای عربی راه خشونت را می‌روند.
یارانه به کسانی که از پُرخوری می‌ترکند پرداخت نشود
امام جمعه بیرجند بابیان‌اینکه بعد از نثار شهدای زیاد در راه اسلام و بعد از گذشت آنچه در تاریخ بوده، باید عدالت علوی در جامعه شکل گیرد گفت: یارانه باید به مستضعفین جامعه داده شود و نباید به سرمایه‌داران و کسانی که از پُرخوری می‌ترکند، یارانه داد.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی با قدردانی از مصوبه مجلس شورای اسلامی در قطع یارانه ثروتمندان تصریح کرد: یاران امام و شهدا مواظبت کنند اهداف امام علی علیه‌السلام امروز محقق شود و باید عدالت علوی در جامعه شکل گیرد.
وی با اشاره به مراسم اعتکف اظهار کرد: جمع شدن بدون رشد معنا ندارد و باید با قرآن اُنس بگیریم و جامعه را پیش بریم.
نیروهای مسلح کشور، بال‌های توانمند نظام اسلامی هستند
امام جمعه بیرجند با تبریک روز ارتش گفت: امروز ارتش دلاور به همراه سپاه پاسداران و دیگر نیروهای نظامی کشور، به منزله بال‌های توانمند نظام اسلامی در دفاع از اسلام و حرم اهل‌بیت علیه‌السلام حرکت می‌کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی شهدای مدافع حرم، سندهای افتخار ملت هستند که پنچه در پنجه مستکبران عالم انداختند.
وی افزود: باید گوش به فرمان ولایت دهیم، خودسری نکنیم و با پیروی از ولایت، همواره مقتدر باشیم.
امام جمعه بیرجند با اشاره به روز بزرگداشت سعدی گفت: زبان فارسی مدیون سعدی است و ادبیات ما ترجمان قرآن و احادیث است.
ضربه به سپاه، ضربه به نظام است
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به سالروز سپاه پاسداران اظهار کرد: سپاه پاسداران مظهر اقتدار نظام اسلامی در عرصه‌های گوناگون است و ضربه به سپاه، ضربه به نظام است.
فرزندان خود را بسیجی پرورش دهید
وی بابیان‌اینکه فرزندان خود را بسیجی یعنی انسان‌های فرهیخته و آشنا با مکتب اهل‌بیت علیه‌السلام پرورش دهید تضریح کرد: امروز دشمن اعتقادات ما را هدف گرفته است و تلاش می‌کند باورها و اعتقادات جامعه را تغییر دهد که اگر به آن توجه نکنیم، خطر ما را تهدید می‌کند و مصون‌سازی فرهنگی یعنی مقابله با تهاجمات دشمن.
امام جمعه بیرجند به روز جهانی هموفیلی و روز زمین پاک اشاره کرد و گفت: این عالم، آیه خداست و نباید حتی یک برگ را از درختی جدا کنیم بلکه باید طبیعت را احیا کنیم و از آب به روش آبیاری درست برای احیای زمین استفاده کنیم.
واکنش نسبت به سخن استاندارِ استانِ مجاور
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی گفت: جمله‌ای منصوب به یکی از استانداران استان‌های مجاور در سایت‌ها نقل کرده‌اند که اگر این سخن درست باشد، معلوم است این استاندار به اندازه کدخدای زمان شاه معلومات ندارد و در شأن یک مسوول نیست که اینگونه سخن بگوید چراکه خراسان‌جنوبی استانی فرهنگی و دارای ۴ طلای ناب است که لازم است مسوولان به این اقدام، توجه کنند.
اگر فردی حرکت کند و در صحنه باشد، پشت سر او حرف می‌زنند
وی با اشاره به رحلت آیت‌الله واعظ طبسی و بابیان‌اینکه روز چهارشنبه چهلمین روز درگذشت ایشان در بیرجند برگزار می‌شود گفت: زمانی که خانواده آیت‌الله واعظ طبسی خدمت مقام معظم رهبری رسیدند، مقام معظم رهبری فرمودند “من به شما تسلیت می‌گویم و شما نیز به من تسلیت بگویید” که سخن، معنی بسیاری دارد.
امام جمعه بیرجند افزود: زمانی که به مقام معظم رهبری گفتند در خصوص آیت‌الله واعظ طبسی سخنانی می‌گویند، مقام معظم رهبری فرمودند “من می‌دانم هرکس کار کند دنبالش حرف می‌زنند”.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی تصریح کرد: متأسفانه جامعه به گونه‌ای شده است که اگر فردی حرکت و کار کند و در صحنه باشد، پشت سر او حرف می‌زنند و این در صورتی است که آیت‌الله واعظ طبسی، مدیریت بزرگترین مجموعه فرهنگی جهان را برعهده داشت.
انتهای پیام/۴