خواجه‌بافقی:

نباید جودو را تعطیل کنیم/ همیشه تیم‌های نظامی حضور پرقدرتی در لیگ دارند

سرمربی تیم رعد پدافند گفت: اگر جودو را تعطیل کنیم، به محض اینکه تعلیق برداشته شود، برای اعزام به مسابقات بین‌المللی تیمی نداریم.

به گزارش خاورستان، محمد خواجه‌بافقی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اینکه آیا در لیگ جودوی امسال حضور خواهید داشت، اظهار داشت: تیم رعد آمادگی خودش را برای شرکت در مسابقات به سازمان لیگ فدراسیون اعلام کرده است. ابتدا باید مجوزهای لازم را برای شرکت در لیگ از تربیت بدنی نیروهای مسلح بگیریم. اولین سالی است که لیگ نیروی‌های مسلح برگزار می‌شود که هفته اول آن هم در بهمن ماه انجام خواهد شد. مطمئناً در لیگ نیروهای مسلح، نفرات‌مان میدان خوبی خواهند دید و محک خواهند خورد تا با آمادگی خوبی در لیگ باشگاههای کشور شرکت کنیم.
وی افزود: علاوه بر اینکه از کادر خودمان و سرباز قهرمان در تیم استفاده خواهیم کرد، مترصد جذب نفرات دیگر برای شرکت در لیگ هستیم.
سرمربی تیم رعد پدافند با اشاره به اینکه تیم‌های نیروهای مسلح سابقه زیادی در لیگ‌های رزمی به ویژه جودو دارند، عنوان کرد: جودو ورزش اول نیروهای مسلح محسوب می‌شود و تیم‌های نظامی هر سال در لیگ حضور دارند. همیشه تیم‌های نظامی حضوری پرقدرت در مسابقات داشته‌ و حتی سرمایه‌گذاری خوبی هم در سال جاری کرده‌اند.
خواجه‌بافقی در مورد اینکه تیم‌های خوبی در لیگ امسال اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: علاوه بر چهار تیم‌ نظامی، تیم‌های خوب دیگری نظیر نفت مسجدسلیمان، خانه جودو ملک، کفش ملی و شهید شیخ الاسلام چالوس آمادگی خودشان را برای حضور در مسابقات اعلام کرده‌اند.
وی در خصوص اینکه حتماً باید لیگ برگزار شود تا جودوکاران آماده باشند، تاکید کرد: جودوی ایران که نمی‌تواند به خاطر تعلیق، آمادگی ورزشکاران را حفظ نکند. اگر جودو را تعطیل کنیم، به محض اینکه تعلیق برداشته شود، برای اعزام به مسابقات بین‌المللی تیمی نداریم. پس باید لیگ پویایی داشته باشیم و مسابقات در سطح کشوری و استانی را طبق سنوات گذشته برگزار کنیم. با برگزاری تمرینات آماده‌سازی جهت شرکت در لیگ، آمادگی نفرات حفظ خواهد شد.
خواجه‌بافقی با اشاره به اینکه جودو در مسابقات ارتش‌ها، کارگری و دانشجویی جهان هم حضور دارد، خاطرنشان کرد: لیگ نیروهای مسلح به این خاطر راه اندازی می‌شود که آبان سال ۱۴۰۰ مسابقات ارتش‌های جهان برگزار می‌شود. یکی از تیم‌های که قرار است در این رقابتها شرکت کند، جودو خواهد بود. در مسابقات دانشجویی و کارگری که تعلیق نیستیم و باید در این رویدادهای بین‌المللی حضور داشته باشیم.
انتهای پیام/۴