استاندار خراسان جنوبی:

نباید سرمایه گذران را در خراسان جنوبی معطل گذاشت

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که با تمام توان از سرمایه گذاران و به ویژه سرمایه گذاران خارجی در استان حمایت می کنیم، گفت: با توجه به شرایط خاص خراسان جنوبی، سرمایه‌گذار نباید لحظه‌ای در این استان معطل بماند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی شامگاه یکشنبه در جلسه مشترک کارگروه‌ تخصصی اشتغال و کمیسیون‌ هماهنگی بانک‌های استان، ضمن اشاره به ضرورت توجه به سرمایه‌گذاری و سرمایه‌‌گذاران در استان و با تشکر از حضور سرمایه گذاران چینی حاضر در جلسه، اظهار کرد: حضور سرمایه گذاران خارجی و از جمله سرمایه گذاران چینی را در استان خراسان جنوبی مغتنم می‌شماریم.
وی ادامه داد: اگر ما در استان به تعهداتمان در بحث سرمایه گذاران عمل کرده و آنان را امیدواریم کنیم، در واقع هیچ رسانه ای بهتر از خود این سرمایه گذاران نیست و شاهد حضور سرمایه گذاران بیشتری در خراسان جنوبی خواهیم بود.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که ادب و آداب رفتار با سرمایه گذاران خارجی امری متفاوت با نوع رفتار با سرمایه گذاری داخلی است، یادآور شد: سرمایه گذاران چینی، افرادی شاخص و شفاف هستند و ما نیز بایستی صادقانه با آن ها رفتار کنیم.
مروج‌الشریعه با بیان این که با تمام توان از سرمایه گذاران خارجی در خراسان جنوبی حمایت می کنیم، ابراز کرد: شرکت همیاری استانداری خراسان جنوبی در راستای تامین سنگ آهن مورد نیاز سرمایه گذاران چینی ورود پیدا می کند.
وی گفت: در آینده ای نه چندان دور، شهرستان خوسف به عنوان نیروی محرکه توسعه استان مطرح و شاهد اشتغالزایی خوبی را در این شهرستان خواهیم بود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت توجه به اشتغال‌زایی و طرح‌های اشتغال پایدار در روستاها و مناطق مرزی، ابراز کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند مشکلات زیرساختی طرح اشتغالزایی را مرتفع کنند.
مروج‌الشریعه اظهار کرد: درخصوص مشکلات زیر ساختی کارخانه چدن کویر خاوران خوسف، دستگاه‌ها موظف هستند نسبت به رفع زیرساخت ها آن اقدام کنند و در سال جاری نیز اعتبار خوبی جهت رفع این مشکلات اختصاص خواهد یافت.
وی با خطاب‌ قرار دادن مدیر کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، اظهار کرد: در بحث آموزش های فنی و حرفه ای، یک نشست تخصصی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی برگزار کنید، استانداری در این خصوص در راستای حل مشکلات عنوان شده از سوی فنی و حرفه ای به این سازمان به شرایطی خاص کمک می‌کند.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: باید یک امتیاز بالاتری از سوی سازمان فنی و حرفه ای در نظر گرفته شود و آن این که هزینه های آموزشی فنی و حرفه ای نیروهای مورد نیاز از سوی استانداری تامین می شود و بایستی فنی و حرفه ای در آموزش نیروهای مورد نظر تلاش کرده و نیروهای آموزش دیده مذکور را تحویل واحدهای تولیدی کند.
مروج‌الشریعه خطاب به معاون شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی،مطرح کرد: چرا سرمایه گذاران را در استان‌ معطل می کنید؛ سرمایه‌گذار خارجی آن هم در استان خراسان جنوبی و با این شرایط حاد استان نباید معطل بماند،باید حمایت از سرمایه گذار نه به صورت شعار بلکه به صورت عملی در این استان ثابت شود.
انتهای پیام/۱۲۷/۱۱/۱۰۱