مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی:

نبود آب شرب، مهمترین مشکل مجتمع فرهنگی اردوگاه بهلگرد است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: اولین مشکل ما اینجا آب است که آب شرب مورد نیاز را نداریم.

به گزارش خبرنگارخاورستان،رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی َشب گذشته در همایش دختران آفتاب که در محل مجتمع فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اردوگاه بهلگرد برگزار شد ،اظهار کرد: اردوگاه بهلگرد در فاصله ۱۲ کیلومتری بیرجند است و تا سال ۱۳۹۴ زیر نظر کمیته امداد خراسان جنوبی فعالیت داشت.
وی افزود در سال ۹۴ این اردوگاه از کمیته امداد استان گرفته و تحویل مجتمع اقتصادی امداد شرق کشور که در استان یزد مستقر بود داده شد‌.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: مجتمع فرهنگی اردوگاه بهلگرد در طول یکسالی که در اختیار کمیته استان نبود تغییراتی در این مکان به وجود آمد از جمله تقسیم امکانات این اردوگاه بین سایر استانهای کشور و حتی به درختان و فضای سبز این مکان آسیب وارد شد.
سلم آبادی ادامه داد: اما پس از یکسال و نیم پیگیری مجدد کمیته امداد خراسان جنوبی توانست این فضا را تحویل بگیرد و پس از آن برای راه اندازی مجدد حدود ۴۰۰ میلیون تومان در این اردوگاه هزینه کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ نیز مبلغ یک میلیارد تومان برای این مجتمع در نظر گرفته شد و توانستیم این فضا را تجهیز و راه اندازی کنیم.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در شهریور ماه سال ۹۶ ما در مجموعه امداد خراسان جنوبی تعهد این را دادیم که سالی برای ۹ هزار نفر اردوهای سه روزه در محل اردوگاه بهلگرد برگزار کنیم و حتی در اینجا آمادگی برگزاری اردو از سایر استانهای کشور از جمله خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان را نیز داریم.
سلم آبادی بیان کرد: در سال جاری برگزاری اردو برای ۱۳ هزار نفر را هدف گذاری کردیم که ۶ هزار و ۹۰۰ نفر برای اردوهای زیارتی قم، مشهد و عتبات عالیات و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای اردوهای دو روزه داخل استان برنامه ریزی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری از ۱۴ فروردین تا پایان اردیبهشت ماه توانسته ایم پذیرای ۸ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در این اردوگاه باشیم.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات اردوگاه بهلگرد، عنوان کرد: اولین مشکل ما در اینجا در زمینه آب است که آب شرب مورد نیاز را نداریم؛ آب شرب مورد استفاده را داخل یک تانکر ذخیره کرده که در طول روز همکاران ما نگران هستند که هر لحظه آب تانکر تمام شود .
سلم آبادی گفت: لذا درخواست داریم که مشکل آب این اردوگاه توسط اداره آب و فاضلاب روستایی استان پیگیری و حل شود.
وی یاد آور شد: ما این آمادگی را داریم که در محل اردوگاه بهلگرد میزبان اردو از خراسان رضوی، خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان علاوه بر خود خراسان جنوبی باشیم چراکه اردوگاه بهلگرد یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری اردوها است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ساختمان قدیمی این اردوگاه ما میتواند محلی برای اسکان تعداد بسیار زیادی از توریست های خارجی باشد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/