مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران مطرح کرد

نخبه‌پروری؛ هدف موسسه مردم‌نهاد رهپویان دانش‌خاوران

فرهادی گفت: موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران با هدف برقراری ارتباط بین دانشجویان نخبه با دانش‌آموزان نخبه و نخبه‌پروری تشکیل شده است.

روح الله فرهادی مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: این سمن یک سمن تخصصی دانشجو معلمان بوده که در استان خراسان‌جنوبی افتتاح شده است.
وی با بیان این‌که این سمن اعتبارنامه رسمی از سازمان ورزش و جوانان دارد، افزود: این سمن اولین سمن تخصصی دانشجو معلمان در خراسان‌جنوبی است.
مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران بیان کرد: این سمن با هدف برقراری ارتباط بین دانشجویان نخبه با دانش‌آموزان نخبه در جهت نخبه پروری تشکیل شده است.
فرهادی عنوان کرد: همچنین این سمن با هدف فراهم کردن بستر پیشرفت و رشد برای دانش‌آموزان مستعدی که شرایط پیشرفت آنها فراهم نبوده راه‌اندازی شده است.
وی با بیان این‌که سمن ما حالت نخبه‌پروری دارد، گفت: در این راستا با چند اداره از جمله آموزش و پرورش، بسیج علمی پژوهشی و بسیج دانش‌آموزی همکاری و تعاملات مشترک خواهیم داشت؛ از جمله ارائه آموزش‌هایی به معلمان برای شناسایی دانش‌آموزان مستعد و نخبه و معرفی به این موسسه برای ادامه مسیر پیشرفت آنها.
مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران بیان کرد: دانش‌آموزی که نخبه باشد راه پیشرفت زیادی دارد و اگر بستر فراهم شود امکان رسیدن به درجات بالای علمی برایش امکان‌پذیر است.
فرهادی افزود: برای نمونه این موسسه می‌تواند شرایط حمایت از دانش‌آموزان نخبه‌ای را که توانایی اختراعاتی دارند و همچنین شرایط چاپ مقالات دانش‌آموزان و دانشجویانی که مستعد نوشتن مقاله هستند را فراهم می‌کند.
وی به حضور مشاوران و اساتید مجربی در این سمن اشاره کرد و گفت: مشاوران حاضر در این سمن قرار است مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان را نیز داشته باشند.
مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران اظهار کرد: این سمن حدود ۲۰ کادر اجرایی فعال دارد و این تعداد جدای از مشاوران و اساتید مجربی است که برای سمن جذب شده‌اند.
فرهادی عنوان کرد: تمام افراد فعالی که در سمن عضو هستند دانشجو معلمانی هستند که پیش زمینه علمی و درخشانی دارند.
وی به برگزاری جشنواره بازی‌های آموزشی برای دانشجومعلمان و فرهنگیان به عنوان اولین برنامه این سمن اشاره کرد و گفت: این برنامه با همکاری بسیج دانشجویی در حال برگزاری است.
مدیرمسئول موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوران خاطرنشان کرد: این موسسه دارای چارت سازمانی یکپارچه و ساختار یافته می‌باشد که دارای معاونت امور مالی، علمی پژوهشی، معاونت بازرسی و چندین کارگروه از جمله کارگروه روابط عمومی، نیازسنجی و … است.
انتهای پیام/۱۲۷