امروز تشکیل شد:

نخستین جلسه ستادساماندهی امور جوانان استان بعد از گذشت یکسال/در سال گذشته هیچگونه جلسه ای توسط ستاد ساماندهی امور جوانان در خراسان جنوبی تشکیل نشده است

نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی پس از گذشت یکسال، ظهر امروز با حضور استاندار واعضای ستاد و مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، تشریح ساختار ستاد ساماندهی امور جوانان استان، ارائه گزارش وضعیت کمی و کیفی برگزاری جلسات ساماندهی در استان و شهرستان ها در سال ۹۴، ارائه برش استانی از طرح تحقیقاتی “بررسی ارزش ها و نگرش های جوانان استان”، مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در مورد تخصیص اعتبارات استانی برای حوزه جوانان و اجرای برنامه های مرتبط به جوانان و تشریح بحث بیمه ازدواج جوانان از جمله دستورکارهای این جلسه بود.
بهرام عزیززاده مقدم مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: مطالبات جوانان، مطالبات به حقی بوده که باید همه دستگاه ها در تحقق آن بکوشند زیرا از عهده یک دستگاه خارج است.
وی با بیان این که جوانان آینده سازان این مملکت هستند،تصریح کرد: متاسفانه نتوانسته ایم حق مسلم جوانان را، آنچنان که شایسته و بایسته است اداکنیم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی وزارت ورزش و جوانان را، تنها یک دستگاه هماهنگ کننده برای امور جوانان دانست و یادآور شد: لازم است که همه دستگاه ها برای رفع نیازهای جوانان پای کار بیایند.
حجت الاسلام کاظم لطفیان مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت جوانی و جوانان، عنوان کرد: در سال جاری بالغ بر ۶۵ درصد از معتکفان ما را در استان، جوانان تشکیل داده اند که این امر، نشان از خلوص، عفت و پاکدامنی جوانان استان دارد.
وی با اشاره به وجود تعداد ۱۱۰ هیات مذهبی در استان، اذعان داشت: خوشبختانه بالغ بر ۴۰۰ هیات مذکور، فقط متعلق به جوانان است.
حجت الاسلام لطفیان تاکید کرد: موارد ذکر شده ظرفیت های عظیمی است که نیازمند مدیریت، ساماندهی و همچنین هدایت است .
وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی صحیح و دقیق در راستای رفع مشکلات و معضلات فراروی جوانان کوشش نماییم و از افسردگی نسل جوان در جامعه جلوگیری کنیم.
انتهای پیام ۱۰۱/