مسئول هیئت اندیشه ورز بسیج اساتید خراسان جنوبی:

نخستین همایش ملی راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی برگزار میشود

دیانی گفت: نخستین همایش ملی راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت ها و الزامات خراسان جنوبی برگزار میشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محد مهدی دیانی مسئول هیئت اندیشه ورز بسیج اساتید خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: همایش ملی راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت ها و الزامات خراسان جنوبی برگزار میشود.

وی با بیان اینکه این همایش نخستین همایش ملی با رویکرد استانی است، افزود: این همایش ۲۰ بهمن ماه در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

دبیر علمی این همایش بیان کرد: اهمیت این همایش به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب برمیگردد که مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تحریر کردند.

دیانی عنوان کرد: مهلت ارسال مقالات برای این همایش تا ابتدای بهمن ماه پیش بینی شده اما طبیعتا قابل تمدید تا ۱۰ بهمن ماه خواهد بود‌.

وی به محورهای همایش اشاره کرد و افزود: محورها منطبق بر محورهایی است که در بیانیه گام دوم آمده و با توجه به ظرفیت های خراسان جنوبی این محورها شامل اقتصاد مرز و پیشران های توسعه استان، امنیت سرمایه گذاری، توسعه گردشگری و ژئوتوریسم‌، صنایع دستی، راهکارهای توسعه معدنی، نقش رسانه در توسعه استان، رسانه و فضای مجازی، توسعه اقتصادی آمایش محور، راهکارهای توسعه محصولات استراتژیک و گیاهان دارویی، بحران آب، ابعاد امنیتی، راهکارهای سرمایه گذاری در انرژی های نو در استان، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، معنویت و اخلاق در جامعه و محیط زیست سالم میشود‌.

مسئول هیئت اندیشه ورز بسیج اساتید خراسان جنوبی گفت: دبیرخانه همایش آمادگی پذیرش مقالات را دارد و صاحبان فکر، نظر و ایده میتوانند مقالات خود را به ایمیل spirskh@birjand.ac.ir و سایتconf.birjand.ac.ir/spirskh ارسال کنند.

دیانی خاطرنشان کرد: نتایج و دستاوردهای مقالات برتر برای اجرایی شدن به شورای برنامه ریزی و فرهنگ عمومی استان ارائه و پیگیری خواهد شد و تا به نتیجه رساندن دستاوردها همراه خواهیم بود.

وی افزود: این همایش به پیشنهاد سپاه انصارالرضا علیه السلام استان خراسان جنوبی و با همکاری دانشگاه بیرجند، بسیج مهندسین سازمان صنعت و معدن، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی، نیروهای مسلح، بنیاد ملی نخبگان، وزارت صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، صدا و سیما، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اوقاف و امورخیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند دستگاه دیگر استان برگزار میشود.

دبیرعلمی این همایش افزود: برای برگزاری این همایش از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان، نوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمان استفاده شده است.

انتهای پیام/۱۲۷