نخستین کشتارگاه صنعتی تیپ ۴ کشور در نهبندان به بهره برداری رسید

بازار عرضه دام و نخستین کشتارگاه صنعتی تیپ ۴ کشور در نهبندان با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نخستین کشتارگاه صنعتی تیپ ۴ کشور و بازار عرضه دام امروز  با حضور استاندار خراسان جنوبی، مدیر هلدینگ کشاورزی و شماری از نمایندگان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، فرماندار و امام جمعه در شهرستان نهبندان به بهره بردار رسید.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خراسان جنوبی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار کرد: میدان عرضه دام زنده نهبندان دارای ۳۹ غرفه شامل ۱۰ غرفه دام سنگین و ۲۹ غرفه دام سبک، انبار آذوقه، استراحتگاه و فروشگاه عرضه دام سبک و سنگین است.

سید مجتبی موسوی با بیان اینکه ظرفیت این میدان دام ۵۰۰ راس دام سنگین و پنج هزار راس دام‌سبک است،گفت: این طرح با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی شرکت گسترش توسعه گری پردیس ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی استانداری خراسان جنوبی در زمینی به مساحت ۲ هکتار احداث شده است.

وی ادامه داد: کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین نهبندان، هم به عنوان اولین کشتارگاه تیپ ۴ کشور نیز با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

موسوی بیان کرد: این طرح در مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع و با زیربنای ۵۰۰ متر مربع احداث شده که ظرفیت کشتار پنج راس دام سنگین و ۵۰ راس دام سبک در روز را دارد و در راستای تکمیل زنجیره هاب شتر در نهبندان احداث شده است.

وی افزود: احداث این پروژه از جمله برنامه‌های سند محرومیت‌زدایی نهبندان است که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عملیاتی شده، همچنین این طرح دارای سردخانه ۱۱تنی است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خراسان جنوبی در پایان گفت: حجم اعتبارات هزینه شده برای اجرا و بهره‌برداری از نخستین کشتارگاه صنعتی تیپ ۴ کشور، ۶ میلیارد تومان است که چهار میلیارد تومان آن سرمایه ‌گذاری شرکت گسترش توسعه گری پردیس ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و بخش خصوصی و ۲۰ میلیارد هم آورده استانی دارد.

انتهای پیام/۱۰