مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی خبرداد

نذر متفاوت اهدای خون در محرم امسال/ آمار اهدای خون کاهش یافت

میری مقدم گفت: پویش نذرخون و پلاسما در ایام محرم و صفر در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ابراهیم میری مقدم مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: نذر خون و نذر پلاسما چندسالی است که درکشور و در مراکز خونگیری در حال انجام است و تا پایان صفر ادامه می‌یابد.
وی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در جهان کمبود ذخایر خونی و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، امسال سازمان انتقال خون به شکلی ویژه‌تر پویش نذر خون را اجرا می‌کند.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: امسال نیز نذر پلاسما را درکنار نذر خون خواهیم داشت که مختص بهبود یافتگان کرونا درنظر گرفته شده است.
میری مقدم با اشاره به اهمیت امر اهدای خون در طول سال و نیاز همیشگی به اهدای خون، گفت: پویش نذرخون امسال با همکاری هیئت مذهبی استان و به ویژه شهر بیرجند به انجام خواهد رسید تا افرادی که نذر کرده‌اند در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان خون اهدا کنند، در طول ماه محرم و صفر این کار خیر و خداپسندانه را انجام دهند.
وی تصریح کرد: دو مرکز خونگیری در شهر بیرجند، یک مرکز در شهر طبس گلشن و یک مرکز نیز در شهر قاین در تمام روزهای غیرتعطیل فعال هستند و مرکز خونگیری فردوس نیز در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته آماده پذیرایی از اهداکنندگان خون است.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: مرکز خونگیری میدان جانبازان بیرجند در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در نوبت عصر و همچنین در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز در نوبت صبح و عصر فعال خواهد بود.
میری مقدم از کاهش آمار مراجعه اهداکنندگان در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : اهداکنندگان خون در ماه پیروزی خون بر شمشیر با شرکت در پویش نذر خون ما را در تامین ذخیره مناسب خون و فرآورده‌های آن یاری کنند چرا که این نذر یک نذر جان بخش است.
انتهای پیام/۱۳۳