مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

نرخ پوشش تحصیلی در خراسان جنوبی ۹۵ درصد است

واقعی گفت: نرخ پوشش تحصیلی در دوره‌های مختلف ابتدایی، متوسطه اول و دوم در خراسان جنوبی به حدود 95 درصد می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: نرخ پوشش تحصیلی در دوره‌های مختلف ابتدایی، متوسطه اول و دوم در خراسان جنوبی به حدود ۹۵ درصد می‌رسد.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی به ۹۹٫۰۴ درصد رسیده که از این میزان ۹۹٫۰۷ درصد دختر و ۹۹ درصد پسر هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نرخ پوشش تحصیلی پایه اول ابتدایی را بیش از ۹۸٫۳۷درصد دانست و بیان کرد: از این میزان ۹۸٫۳۰ درصد دانش آموزان پایه اول را دختران و ۹۸٫۴۴ درصد را پسران این پایه در شهرها و روستاهای استان تشکیل می‌دهند.
واقعی با بیان این‌که نرخ گذر از دوره ابتدایی به متوسطه اول، ۹۶٫ ۴۴ درصد است، عنوان کرد: با این تفسیر نرخ جمعیت دانش آموزی در دوره ی اول متوسطه به ۹۵٫۴۳ درصد افزایش یافته که از این میزان ۹۴٫۲۳ درصد را دختران و ۹۶٫۶۱ درصد را پسران این دوره تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به نرخ پوشش تحصیلی ۸۳٫۳۱ درصدی دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه، عنوان کرد: نسبت برابری پوشش تحصیلی جمعیت دانش آموزان دختر به پسر دوره دوم متوسطه به ترتیب ۸۲٫۲۴ درصد به ۸۴٫۳۶ درصد است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: درحال حاضر نرخ افزایش معلم نسبت به جمعیت دانش آموزی در دوره‌های مختلف تحصیلی استان ۱۹٫۴درصد است.
انتهای پیام/۱۲۷