نرده‌ای که وجود نداشت

سید مرتضی موسوی نژاد فعال سیاسی و رسانه ای نوشت: سه سال از حکم رهبرانقلاب برای حضرت آقای عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان می گذرد....خطاب من به مردم مذهبی استان است. قدر نماینده ی ولی فقیهمان را بدانیم

به گزارش خاورستان، سید مرتضی موسوی نژاد در یادداشتی نوشت:
سه سال از حکم رهبرانقلاب برای حضرت آقای عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان می گذرد. باور اینکه عمر این چنین سریع می گذرد، بسیار سخت است. انگار همین چند روز پیش بود که شعفی کم نظیر مردم استان به خصوص قشر مذهبی را فراگرفته بود که این استان برای اولین بار صاحب نماینده ی ولی فقیه شده است.
ذات نماینده ی ولی فقیه داشتن استان یک طرف، تعیین پیرمردی جوان گرا که عدم وابستگی به دنیا توسط وی، تا حدی که تصور آن سخت است برای آنکه از وی الگو یگیریم. مردی که وقتی در مجلسی خصوصی در دفتر رهبرانقلاب که با حضور چهل پنجاه نفر از مقامات مسئول کشور برگزار گردید و بزرگانی چون حضرت آیت الله جنتی در این مجلس حضور داشتند، به تنهایی مورد تفقد رهبرانقلاب قرار گرفت.
ما از این موضوع نمی خواهیم نتیجه گیری کنیم که ایشان بهترین شخص آن جمع بوده است ولکن تفقد هوشمندانه ی رهبری انقلاب نسبت به ایشان، حداقل برای جلب نظر مسئولین کشور به سمت نماینده ی ولی فقیه و مردم خراسان جنوبی است.
مردی که طبق اطلاعات متقن تحلیل شده، تصاویر سادگی کفش هایش و دفترش ده ها میلیون بار در فضای مجازی منطقه ی غرب آسیا گشت؛ که این چنین است وصف مردی که دنیا به دنبال اوست و او از دنیا گریزان است.
مردی که در عین سادگی، کارآمدیش را در انتصابات جوانگرایانه اش در ستاد نماز جمعه و تعیین سخنرانان پیش از خطبه ها می توان دید. مردی که از ابتدا مسئله ی نرده های نماز جمعه را نداشت که حالا با گفتمان سازی این نرده ها را بخواهند بردارند. مردی که نحوه نشستنش در مقابل مسئولین کشوری و فقرا یکی است. همان مردی که به دنیال حل مشکلات مردم است و همچون زمان نمایندگی در مجلس شورای اسلامی در کمال گمنامی با مسئولین کشوری در حال رایزنی است.
یکی از بزرگترین وجوه مدیریتی اش جمع کردن بیش از نود درصد جمعیت دلسوز انقلاب استان زیرنظر دفتر خود است. امروز همه به دقتر نمایندگی ولی فقیه به عنوان پناهگاهی نگاه می کنند.
در یک کلام ایشان نعمتی است که از تعریف کردن گریزان است و نگارنده شادمان است که تمامی مخاطبین مطلب حاضر می دانند که نوشتن این سطور اگر بنده را از چشم ایشان نیندازد، قطعا نزدیک هم نخواهد کرد، زیرا بدش می آید که از نقاط حسن او بگوییم. در عوض وقتی به زعم برخی تندترین مواضع را در راستای حفظ ارزش های انقلاب را بگیری، محکم پشت سرت می ایستد.
مردی که حاضر نبود مسئولیت نمایندگی را قبول کند با حضور شخص رئیس دفتر رهبری و درخواست ایشان، پذیرفتن مسئولیت را مشروط به استخاره شخص رهبری کردند که استخاره هم همان گونه مثل روز روشن بود، مثبت آمد.
خطاب من به مردم مذهبی استان است. قدر نماینده ی ولی فقیهمان را بدانیم و او را در مواضعش حمایت کنیم، تا حرکت اکثریت مردم این استان به سمت بهشت با قدرت ادامه پیدا کند، آن چنانکه رهبرانقلاب یکی از وظایف حکومت را هدایت به سمت بهشت می دانند.