جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی:

نسبت به فرقه‌های یمانی، شیرازی و بهائیت هوشیار باشیم/ قمه‌زنی را به صفر برسانیم تا خوراک برای دشمن فراهم نشود

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی فرقه‌های یمانی، شیرازی و بهائیت به راه افتاده و سازمان دهی شده‌اند تا در این ایام بیشترین بهره‌برداری را به نفع خود انجام دهند و باید هوشیار باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ سعید دادگر جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار مداحان اهل بیت (س) و مسئولان هیئات مذهبی بیرجند، اظهار کرد: همه تلاش دشمن این است که از طریق نفوذ به دسته‌های عزادارای راه پیدا کند.
وی با اشاره به این‌که فلسفه گفتاری دشمن در فضای مجازی، ایجاد سروصدا است، افزود: یکی از نکاتی که در این ایام باید به آن توجه زیادی داشت توزیع غذا است زیرا گاهی دشمن از این فضاها استفاده و با عنوان صف غذا از آن یاد می‌کند.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی فرقه‌های یمانی، شیرازی و بهائیت به راه افتاده و سازمان دهی شده‌اند تا در این ایام بیشترین بهره‌برداری را به نفع خود انجام دهند و باید هوشیار باشیم.
دادگر افزود: برنامه‌های هیئت‌ها جذب حداکثری جوانان برای شرکت در برنامه‌های مختلف است و باید حواسمان باشد از چه نوع گفتار و رفتاری برای جذب جوانان استفاده کنیم.
وی افزود: متاسفانه در این ایام قمه زنی در سطح شهر دیده می‌شود که باید این را به صفر برسانیم.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: شاید برخی افراد از روی ندانستن دست به قمه زنی بزنند غافل از اینکه بازخورد آن چه می‌شود و باید قمه‌زنی را به حداقل برسانیم تا خوراک برای دشمن فراهم نشود.
دادگر با بیان اینکه مراقب جریان فکری سکولار در این ایام باشیم که به نفع خود بهره‌برداری نکنند، افزود: متاسفانه شاهد اجرای نمایشی برخی برنامه‌ها مانند تعدد طبل، تعدد سنج، در سطح شهر در نیمه‌های شب هستیم که استفاده از تعدد بلندگو باید توسط هیئات مدیریت شود.
وی به مسئله امر به معروف و نهی ازمنکر اشاره کرد و افزود: در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) به ویژه در مراسم روز تاسوعا و عاشورا بعضی از خانم‌ها با پوشش نامناسب برای تماشای هیاتها حضور پیدا می‌کنند که این امر باید با تذکر لسانی مدیریت شود و مردم نیز باید با رعایت حریم عفاف و حجاب به پلیس کمک کنند.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که طبل‌ها چالشی بزرگ هستند که باید مدیریت شود، گفت: ایمنی و امنیت ایستگاه‌های صلواتی از امور دیگری است که باید توجه کرد و داربست هایی که برای ایستگاه‌های صلواتی نصب می‌شود باید ایمنی لازم را داشته باشد.
دادگر تصریح کرد: برخی از هیئات برای تردد و حمل وسایل از اتومبیل استفاده می‌کنند و کاملا اتومبیل را با چادر می‌پوشانند در حالی که شماره اتومبیل باید دیده شود و تا حد امکان از اتومبیل در هیئات استفاده نشود.
انتهای پیام/ ۱۳۲