نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نسبت به مرزهای فضای مجازی باید حساس بود

آیت الله عبادی با اشاره اینکه آنچه که در مرزها می تواند به عنوان کمک متقابل باشد، مردم مرزنشین هستند، گفت: فضای مجازی یک مرز است، اما با وجود توصیه های فراوانی که رهبر انقلاب فرموده اند اما باز هم رها شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت پیروزی گروه های مقاومت فلسطین بر دشمن عنود و غاصب صهیونیستی، پیروزی سیاسی مردم سوریه در انتخابات کشورشان و پیروزی نظامی مردم مظلوم یمن بر آتش افروزانی که هفت سال بدون هیچ دلیلی کمر به ویران کردن یک کشور اسلامی گذاشتند و عرض تسلیت ایام رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد و شهادت حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام)، اظهار کرد: اصولا نیروی انتظامی یک نیروی ممتاز است، در عین حالی که جزء نیروهای مسلح می باشد، اما یک نیروی مردمی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کارهای روزمره مردم در ارتباط با نیروی انتظامی است، گفت: نیروی مرزبانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است، چرا که اصولا مرز یعنی نقطه ای که تلاقی با بیگانه است، به طوری که حتی در خلقت و طبیعت هم می بینید که حالت ویژه ای دارد، در موجودات زنده، در انسان، حیوان و گیاه، آنچه که مربوط به پوست است و تلاقی با بیرون است در خلقت نفوذ در آن با ساختاری که دارد، مشکل است.
آیت الله عبادی در ادامه بیان کرد: با وجود ۱۲ هزار نوع میکروبی که وجود دارد، اگر رخنه ای یا زخمی باشد و یا اگر جایی پوست آسیب دیده باشد، نفوذ به داخل برای بیگانه میسر می شود و در ادامه خیلی مشکلات درست می کند، عفونت های خطرناکی که بسیار ممکن است به مرگ منجر شود.
وی افزود: در سیستم های زندگی های اجتماعی هم این طوری است، مرزها فرقی نمی کند، هوایی، زمینی یا دریایی یا حتی مرزهای فرهنگی، اعتقادی و سیاسی باشد فرقی نمی کند، اما معمولا آسیب هایی که می بینیم در آن جایی است که در مرز خللی ایجاد شده است، لذا جایگاه مرز و مرزبانی خیلی ویژه است به طوری که می بینید مرزبانان مشمول دعای امام سجاد(علیه اسلام) قرار می گیرند، مقام معظم رهبری نیز هم برای نیروهای عزیز مرزبانی و هم برای باقی نیروهای مسلح دعا می کنند.
امام جمعه بیرجند در ادامه بیان کرد: لذا مرز از جایگاه ویژه ای برخوردار است، اما آنچه که در مرزها می تواند به عنوان کمک متقابل باشد مردم مرزنشین هستند، همانگونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند عشایر(مرزنشینان) ذخایر انقلاب اند، هرجا حضور بیشتری داشته باشند، کار شما روان تر است، آنها کمک بگیرند، کمک می دهند، البته دشمن هم این مسائل را کاملا می فهمد چرا که آنها در دشمنی کارشناس اند.
وی بیان کرد: به طوری که دشمنان، هدفمند به صورت عموم مواد مخدر و اعتیاد را و یا به هر نحوی در تضعیف جامعه وقت می گذارد، یا در روستاهای مرزنشین تلاش می کنند مردم را معتاد کنند، لذا مسئولین وظیفه دارند که این مسائل را کاملا تحت نظر داشته باشند و هم حالت پیشگیری داشته باشد و هم از جهت پیگیری و علاج مفاسدی که از ناحیه دشمن می آید، توجه کنند.
آیت الله عبادی ادامه داد: مرز در هر جایی اهمیت ویژه دارد، متاسفانه در بعضی جاها رها است، فضای مجازی یک مرز است، مخصوصاً برای نسل های کم تجربه که هنوز به سواد درستی نرسیده اند، اما با وجود توصیه های فراوانی که رهبر انقلاب فرموده اند اما باز هم رهاست.
وی با اشاره به انتخابات مهم ریاست جمهوری در روزهای آخر خردادماه، گفت: امیدواریم که مردم بر اساس مشورت های لازم، دانستن ملاک های درست، احساس مسئولیت، در سراسر کشور، هم حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد داشته باشند، هم برای خودشان خدمتگزار شایسته تعیین کنند.
آیت الله عبادی افزود: موهبتی بزرگی انقلاب اسلامی به دست مردم عزیز داده انتخاب خدمتگزاران است، دیگر اینگونه نیست که ناصرالدین شاه با استبداد ۵۰ سال حکومت کند، هر فردی چهار سال فرصت دارد که خود را به مردم نشان دهد، اما در این بیش از ۴۰ سال متناسب با انقلاب اسلامی به غیر از موارد جزئی، انتخاب درستی صورت نگرفته است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی یادآور شد: وقتی موسم انتخابات می رسد یعنی اختیار مردم، چون دولت که یک حکومت استبدادی نیست، دولت در جمهوری اسلامی یک خدمتگزار است، اما وقتی دولت خوبی انتخاب نمی شود مردم نیز در کوتاهی که آن دولت انتخابی انجام می دهد شریک است، به طوری که زمانی که بنی صدر را انتخاب می کنند، دشمن حمله می کند می گوید جلوی آنها را باز بگذاریم تا مانند اشکانیان به صورت نعل اسبی محاصره اش می کنیم.
وی افزود: اما هزینه این انتخاب اشتباه، هشت ساله جنگ تحمیلی بر ایران بود، انتخاب اشتباه باعث می شود هم برای مردم زحمت ایجاد می شود و هم برای سایر خدمتگزاران در لباس های مختلف زحمت ایجاد می کنند.
آیت الله عبادی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم بعد از پیروزی جالب گروه های مقاومت فلسطین بر رژیم صهیونیستی در این بازه که سردار قاآنی نیز گفتند قبل از آن که خانه هایتان خیلی گران شود برگردید، حتی کارشناسان اسرائیلی نیز گفتند دیگر جای ماندن نیست و بعد از پیروزی مردم سوریه در صحنه انتخابات، پیروزی سوم با انتخابی درست در ایران جشن گرفته شود.
انتهای پیام /۳