مهندس ضرغامی:

نشست روسای جوامع هتلداران استان‌ها و مناطق آزاد کشور

بایدحداقل استانداردهای اجتماعی و فرهنگی در هتل‌ها رعایت شود مهندس ضرغامی در نشست روسای جوامع هتل‌داران بر رعایت حداقل استانداردهای اجتماعی و فرهنگی در هتل‌های کشور تاکید کرد.

به گزارش خاورستان،مهندس ضرغامی در نشست روسای جوامع هتل‌داران بر رعایت حداقل استانداردهای اجتماعی و فرهنگی در هتل‌های کشور تاکید کرد.
نشست روسای جوامع هتلداران استان‌ها و مناطق آزاد کشور با حضور سید عزت‌الله ضرغامی، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، علی همتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران کشور و اعضای جوامع هتل‌داری کشور در هتل فردوسی تهران برگزار شد.

مهندس ضرغامی نگاه وزارتخانه به گردشگری را نه اداری بلکه پروژه‌ای عنوان کرد و افزود: ما پروژه‌ای را تحویل گرفته‌ایم و برایمان اهمیت دارد که در این مدت فعالیت، پروژه را از کجا به کجا رسانده‌ایم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره افزایش هزینه‌ها و اقلام اساسی بیان کرد: هزینه‌های اولیه بالا رفته است، اما نباید اجازه دهیم با بی‌توجهی، صنعت هتلداری دچار خسران شود. ما در شرایطی هستیم‌ که باید قیمت‌های نهایی را کنترل کنیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: جامعه هتلداری دارای مسئولیت نظارتی است و وظیفه شما در این‌ مورد اهمیت دارد. به‌عنوان نمونه نباید در هتل‌ها قیمت‌های زیرمیزی داشته باشیم و باید با این پدیده برخورد جدی شود.

وی درباره تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی بیان کرد:برای اولین‌بار برای تعمیر و بازسازی هتل‌ها از این محل تسهیلات داده می‌شود و در مرحله اول باید کیفیت هتل‌هایی که داریم را ارتقا دهیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد: هر مسئله یا مشکلی که بین من و‌ شماست و معارض سومی ندارد، به راحتی قابل حل است و من بنا را بر این می‌گذارم که حق را به شما می‌دهم.

او هتل را محلی فرهنگی و اجتماعی دانست و افزود: ما موظف به حفظ سلامت هتل‌ها هستیم. در این راستا باید حداقل استانداردهای اجتماعی و فرهنگی مانند شئونات اسلامی و حجاب در هتل‌ها رعایت شود. این ضوابط باید در هتل رعایت و تذکر داده شود.

 

انتهای پیام/۳