سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی:

نظارت بر حوزه نانوایی ها و مراکز عرضه سایر اقلام در خراسان جنوبی با قدرت صورت می گیرد

اشرفی با بیان اینکه توزیع روزانه ۲ نوبت کالا در خراسان جنوبی برنامه‌ریزی شد، گفت: نظارت بر حوزه نانوایی ها و مراکز عرضه سایر اقلام در استان با قدرت صورت می گیرد.

جواد اشرفی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان بر جذب کامل سهمیه کالاهای اساسی استان تاکید و اعلام کرد: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر هر روز، در سطح استان و شهرستان‌ها کالاهای مورد نیاز توزیع شود

وی در ادامه با بیان اینکه از امروز فرایند اجرایی افزایش قیمت های برخی اقلام اساسی آغاز شد، گفت: لازم است بین سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت، مدیریت دانشی شکل بگیرد تا با هم به تبادل دانش و اطلاعات در زمینه مدیریت بازار بپردازند.

اشرفی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت اطلاعات شرکت‌های پخش را در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار دهد و همه دست در دست یکدیگر بدهیم تا بتوانیم این طرح را به‌درستی اجرا کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نظارت بر حوزه نانوایی‌ها و مراکز عرضه سایر اقلام با قدرت صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در صورت بروز هرگونه تخلف نباید هیچ گونه اغماضی صورت گیرد و با افرادی که دست به احتکار بزنند و بخواهند کالایی را خارج از شبکه توزیع کنند، به‌ شدت برخورد خواهد شد.

اشرفی تأکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و لزوم رصد و پیگیری مستمر وضعیت بازار در این ایام مقرر شده جلسات کمیسیون تنظیم بازار استان و کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار به‌طور روزانه برگزار شود.

به گفته سخنگوی طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در خراسان جنوبی طبق درخواست وزارت کشور مقرر شد موجودی اقلام و کالاهای اساسی استان همچنین مشکلات و کمبودهای موجود در این ایام به‌صورت روزانه به این وزارتخانه منعکس و پیگیری شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ذخایر کالاهای اساسی در استان را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: در حوزه جرایم تعزیراتی بازنگری هایی رقم خورده است و توصیه می شود اصناف همواره برای اجرای طرح با رویکرد هم افزایی و همدلی کمک کنند و

وی افزود: سازمان‌های تعزیرات، سازمان صمت و سازمان جهادکشاورزی و ادارت تابعه آن مکلف به رصد و نظارت مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف هستند و شهروندان در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/۱۰