دوار بین المللی قرآن کریم:

نفرات برتر در رشته های مختلف مسابقات قرآنی اوقاف خراسان جنوبی تعیین شدند

داور بین المللی قرآن کریم گفت: چهل و یکمین دوره از مسابقات قرآن کریم اوقاف خراسان جنوبی با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی اکبر حنیفی داور بین المللی قرآن کریم در حاشیه برگزاری مسابقات اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه هر سال دربرگزاری مسابقات قرآنی شاهد حضور خانم ها و آقايان در رشته‌های مختلف هستیم که این جای خرسندی است.
وی با بیان اینکه حضور شرکت کنندگان در رشته های مختلف رو به بهبودی است،افزود: سطح مسابقات قرآنی اوقاف نسبت به سالهای قبل بهتر بود اما برای اینکه بتوانیم متوجه سطح پیشرفت مسابقات شویم و سطح مسابقات را بسنجیم باید رشته های مختلف تفکیک و تعداد شرکت کنندگان جدول بندی شود تا نسبت به سال گذشته مقایسه صورت گیرد چراکه این روش علمی است.
داور بین المللی قرآن کریم بیان کرد: استان خراسان جنوبی به ویژه شهرستان بیرجند زحمت زیادی برای برگزاری این دوره از مسابقات کشیده است و روز به روز در حال پیشرفت است؛ بنده تا کنون بیش از ۲۹ مسابقات بین المللی اعم از کشورهای پاکستان و مالزی را داوری کردم.
حنیفی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ مسابقات سراسری و ۴ هزار مسابقات شهرستانی، استانی و ارگانی را داوری کردم، تصریح کرد: برخی استانها در بخش مسابقات قرآنی خیلی خوب کار کرده و ظاهر می‌شوند،و برخی دیگر از استانها زیاد کار نکرده اند و هنوز جای کار زیادی دارد، اما استان خراسان جنوبی جزو استانهاي برتر نبوده و جزو استانهاي آخر نیز نبوده بلکه سال به سال بهتر می‌شود.
وی اظهار کرد: برای بهتر شدن و پیشرفت باید تربیت حافظان و شرکت کنندگان در مسابقات را جدی گرفته و در قالب برگزاری یک اردو، به استانی که در بحث قرآنی سطح آن بالاتر است اقدام شود.
داور بین المللی قرآن کریم گفت: برای بهتر شدن خراسان جنوبی از اساتید خبره در بحث قرآنی بيشتر می‌تواند بهره بگیرد و طبق یک برنامه ریزی منسجم حداقل هر هفته جلسات برگزار شود.
حنیفی با بیان اینکه برای پیشرفت در امور قرآنی راهکارهای زیادی وجود دارد اما عزم و اراده ما خیلی مهم است،خاطرنشان کرد: موضوعات قرآنی ما در جامعه نیازمند نگاه همه جانبه و بیشتری هستند و باید خیرین در جهت احداث، موقوفات قرآنی کار کرده و بیشتر از این ها به موضوعات قرآنی پرداخته شود.
وی عنوان کرد: مهم ترین سرمایه برای ما قرآن است و قرآن می‌تواند همه اعضای جامعه اعم از شیعه و اهل سنت را در کنار یکدیگر باهم همراه کند به گونه ای که در مسابقات قرآنی اوقاف،همان طور که دیدیم اهل سنت و شیعه در کنار هم با همدلی به رقابت پرداختند.
حنیفی افزود. اگرچه ما با نقطه مطلوب فاصله داریم اما باید بدانیم که چه مسیری طی شده و قبل از انقلاب شرایط چگونه بوده است، در کشور مالزی مسابقات بین المللی برگزار می‌شد،و در کشور ما تنها در تهران مسابقات برگزار می‌شد.
وی بیان داشت: در زمینه قرائت قرآن چند سالی بود که برنامه ای نداشتیم اما اکنون به برکت امام راحل سراسر ایران نهضت قرآنی شکل گرفته و موسسات قرآنی زحمت می‌کشند و خوشبختانه دهها و صدها هزار حافظ در استانهاي مختلف در رشته های قرائت فعالیت می‌کنند.
اسامی نفرات برتر در رشته های مختلف محمود عبداللهی از بیرجند حفظ ۵ جزء،حسن علیرضایی از طبس حفظ ۱۰ جزء،محمد امین قاسمی از سربیشه حفط ۲۰ جزء،حفظ کل قرآن کریم حسین مقاریان مقدم ازقاین،ترتیل قرآن رتبه اول حسین الله رسانی بیرجند ،دعا خوانی آوا علیرضا حسین ابادی بیرجند،اذان محمد عارفی فردوس ، قرائت محمد پور رفعتی فردوس، حفظ ۵ جز سمیه بارانی بیرجند،حفظ ده جز فرزانه شکوهیان بیرجند، حفظ ۲۰ جز سعيده شریفی پور بیرجند،حفظ کل قرآن کریم رتبه اول زهرا مروتی قاین ،قرائت تحقیق فهيمه صبحی فردوس،ترتیل سمیه دشتبان فردوس و در رشته دعا خوانی راضيه سلطانی از فردوس
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۴/