استاندار خراسان جنوبی:

نقشه راه در حوزه زنان تدوین شود

قناعت بر ضرورت تدوین یک نقشه راه در حوزه زنان تأکید کرد و گفت: بر اساس این نقشه راه که طبق آموزه های دینی، انقلابی و ملی تدوین می شود، باید بدانیم کجا هستیم ، وضعیت ما چگونه است و باید به کجا برسیم ؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امروز در همایش” زن، عزت نفس، کرامت انسانی” ، ضمن تشکر از حوزه بانوان و خانواده استانداری به جهت برگزاری این مراسم، اظهار کرد: هر جوان فرهیخته موفق در کارهای پژوهشی و علمی، هر مرد از خودگذشته و مبارز در مقابل ظلم و هر انسان وارسته به واسطه پشتیبانی های مادر و همسری قوی، متدین، پشتیبان و با استعداد به این درجه از توفیق رسیده است.

وی افزود: زنان ما در همه عرصه های پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی، فعالیت های علمی پژوهشی، حوزه های اداری و ۸ سال دفاع مقدس، همواره حضور داشته اند و صفحات زرین انقلاب، مملو از مجاهدت های بانوانی است که فرزندانی ایثارگر را در دامان خود پرورش داده اند.

استاندار خراسان جنوبی به آموزه های دینی اشاره و بیان کرد: در این آموزه ها از زن، همتراز با دین و وطن، به عنوان ناموس یاد شده است.

قناعت با اشاره به بیانات امام راحل(ره) که حضرت فاطمه زهرا(س) را محدثه خوانده اند و حضرت فاطمه زهرا(س) را الگویی بی بدیل نامید و گفت: بر همه ما لازم است که در تهذیب اخلاق به این بانوی گرانقدر اقتدا کنیم و از ویژگی های این بزرگوار الگو بگیریم، چرا که حضرت زهرا(س) در همسرداری، فرزندداری، مبارزه با ظلم، دفاع از حریم ولایت، بصیرت و … سرآمد می باشد.

وی به تقارن زمان ولادت امام خمینی(ره) با میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) اشاره و تأکید کرد: الگوگیری امام(ره) از این بانوی بزرگوار سبب شده که این مرد آسمانی، دنیا را با تصمیمات و اقدامات خود متحول سازد و علیرغم همه انقلاب‌های دنیا، انقلابی را شکل دهد که هم پشتوانه همه اقشار و گروه های مردمی دارد و هم این که همچنان مقتدر و پابرجاست.

استاندار خراسان جنوبی گفت: وقتی موفقیت های زن ایرانی را بر تارک کارهای پژوهشی، نوآوری ها، ابتکارات، مقالات و … می بینیم به خودمان می بالیم که هویت زن ایرانی در پرتو آموزه‌های فاطمی شکل گرفته و قوام یافته است.

قناعت با تأکید بر این که مسئله زن را نمی توان از خانواده تفکیک کرد، افزود: زن و خانواده باید در کنار هم دیده شوند و این مادران هستند که در تحکیم بنیان خانواده نقش بسیار مهمی دارند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مبنی بر پرداختن به سلامت، امنیت و تکریم زنان در حوزه خانواده به عنوان مسئله ای مهم و اصلی، خاطرنشان کرد: مدیریت خانواده به مراتب سخت تر از کارهای مدیریتی در حوزه های اجرایی است.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از مجاهدت های پرستاران به ویژه در ایام شیوع کرونا که هیچ گاه از خاطره ملت محو نخواهد شد، به موارد مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و تصریح نمود: بهره مندی از ظرفیت رسانه ها و تولید محتواهایی با مضمون جایگاه و نیازهای زن که از مطالبات این جلسه بود، مورد تأکید ما نیز می‌باشد.

قناعت بیان کرد: این که زیرساخت های در اختیار ادارات و دستگاه ها باید در خدمت ورزش بانوان باشد، مورد تأکید است و پیگیری هم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی حوزه زنان حمایت می شود.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از اقدامات پیشگیرانه سازمان‌های مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد: در حوزه بانوان و تحکیم بنیان خانواده از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

قناعت بر ضرورت تدوین یک نقشه راه در حوزه زنان تأکید کرد و گفت: بر اساس این نقشه راه که طبق آموزه های دینی، انقلابی و ملی تدوین می شود، باید بدانیم کجا هستیم ، وضعیت ما چگونه است و باید به کجا برسیم ؟

انتهای پیام/۱۲۷