کارشناس فلسفه و کلام اسلامی مطرح کرد؛

نقش حیاتی زنان در انقلاب اسلامی

عباسی با بیان این‌که حضرت فاطمه(س) یک تئورسین کامل است و در خطبه فدکیه تئوری‌های زیادی را در ابعاد سیاسی، ولایی، دفاع از ولایت و ... مطرح کرده است گفت: امام خمینی فرمودند(ره) "اگر زنان نبودند انقلاب پیروز نمی‌شد". این سخن نشان‌دهنده نقش حیاتی زن است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زهرا عباسی کارشناس فلسفه و کلام اسلامی صبح امروز در نشست تبیین ولایت اجتماعی زن که از طرف بسیج جامعه زنان در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: رضایت خداوند در رضایت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.
وی افزود: در فرمول رضایت خداوند که در رضایت حضرت زهرا (س) است، چند نکته وجود دارد و احادیث زیادی نیز در این خصوص بیان شده است.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی با اشاره به روایتی از خداوند متعال با این مضمون که اگر فاطمه زهرا (س) نبود حضرت محمد (ص) و امام علی (ع) را نمی‌آفرید، تصریح کرد: فاطمه زهرا (س) حلقه اتصال بین نبوت و ولایت است و استمرار ولایت به واسطه شجاعت و شهامت حضرت زهرا (س) رقم خورده است.
عباسی اظهار کرد: امام خمینی (ره) نیز تعابیر زیادی از حضرت زهرا(س) دارد که در صحیفه نور به آن اشاره شده و مهمترین آنها این است که فاطمه(س) مانند یک مرد است، اگر فاطمه(س) مرد بود همان علی(ع) بود و فاطمه، فاطمه است.
وی عنوان کرد: امام زمان (عج) نیز فرمودند فاطمه زهرا (س) الگو و اسوه امام زمان است.
انقلاب اسلامی ایران بین‌الطلوعین ظهور امام زمان(عج) است
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی تاکید کرد: اگر تفکر فاطمی داشته باشیم امروز ما به انقلاب امام زمان (عج) پیوند خواهد خورد.
عباسی گفت: اگر حضرت فاطمه(س) که حلقه واسط نبوت و امامت است نبود، امامت نبود و به تبع آن انقلاب اسلامی وجود نداشت، لذا انقلاب اسلامی ایران بین الطلوعین ظهور امام زمان(عج) است.
وی با بیان این‌که حضرت زهرا(س) سبک زندگی قرآنی و ساده‌ای داشت، بیان کرد: فاطمه زهرا(س) دنیا را محل عبور می‌دانست، دنیا برایش محل گذر بود لذا به دنیا دل نبست.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی خطاب به افرادی که امروز مسئولیتی در کشور دارند و مسئولیت طلب، دنیا طلب، پُست طلب و …. شدند، گفت: این افراد باید در رفتار خود رعایت کنند، دنیا طلب نباشند و حب دنیا در دل آن‌ها قرار نگیرد.
عباسی با تاکید بر این‌که امروز باید دانش مطالعاتی و دامنه مهارتی را به سبک زندگی فاطمی بالا ببریم، افزود: امروز باید زنِ در تراز انقلاب اسلامی و الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا (س) داشته باشیم.
وی بیان کرد: یکی از ارکان نابودی انقلاب اسلامی از نظر دشمنان این است که زن را از شاخص‌های انقلابی و فاطمی دور کنند و برای این هدف تمام تلاش خود را می‌کنند اما باید بدانند که کور خوانده‌اند و به اهداف خود نخواهند رسید.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی به امر مهم ازدواج اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج در کشور داریم که ازدواج نکرده‌اند.
عباسی افزود: یکی از اهداف دشمن، فروپاشی خانواده‌ها است و اگر ازدواج انجام نشود، زنا و فحشا مطرح می‌شود.‌
وی تصریح کرد: ازدواج را خدا قرار داده و امری غریزی نیست؛ جوان با ازدواج می‌تواند به تکامل شخصیتی دست پیدا کند.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که زمینه تکامل را نداشته باشد نمی‌تواند به انقلاب امام زمان برسد. جامعه‌ای که فقط به فکر خوراک، پوشاک، مسکن و … است و به تکامل فکر نمی‌کند نمی‌تواند انقلاب اسلامی را حفظ کند و به انقلاب امام زمان (عج) پیوند بخورد.
عباسی ضمن معرفی کتاب فرهنگ فاطمی برای مطالعه بانوان، اظهار کرد: این کتاب جزئیات زندگی حضرت فاطمه(س) را توضیح می‌دهد.
حضرت زهرا (س) یک تئورسین کامل است
وی تاکید کرد: حضرت زهرا (س) یک تئورسین کامل است و در خطبه فدکیه تئوری‌های زیادی را در ابعاد سیاسی، ولایی، دفاع از ولایت و … مطرح می‌کند.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) یک سیاستمدار است؛ سیاستمدار ولایی و قرآنی نه سیاست باز حزبی و جناحی.
عباسی عنوان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) یک اقتصاددان به تمام معنا بود؛ فدک یک باغ نبود بلکه یک روستا بود و حضرت زهرا(س) در این روستا چند نفر را مشغول بکار کرده و به آنها حقوق می‌داد.
وی عنوان کرد: حضرت زهرا(س) انسان قوی، جدی، با پشتکار و لحظه شناس بود.
برای انتخابات سال آینده نیاز به لحظه شناسی داریم
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی با بیان این‌که ما نیز باید لحظه شناس باشیم، گفت: لحظه‌شناسی بسیار مهم است. برای انتخابات سال آینده نیاز به لحظه شناسی داریم.
عباسی عنوان کرد: اگر امروز پای انقلاب بایستیم به انقلاب امام زمان (عج) خواهیم رسید.
وی تاکید کرد: امروز حضرت زهرا(س) از ما سبک زندگی ساده و اسلامی، تحکیم و مدیریت خانواده، فرزند آوری، فرزند پروری و … را می‌خواهد و اینها شعار نیست.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی با بیان این‌که انسانها مهمترین سرمایه‌های هر جامعه هستند، گفت: اگر شهدا نبودند دشمن به مملکت ما طمع می‌کرد و اکنون نیز دشمن در صدد نفوذ است که باید هوشیار بود و نگذاشت دشمن به اهدافش برسد.
عباسی تصریح کرد: برخی از افرادی که در کشور مسئولیت دارند متاسفانه در لباس مسئولیت، وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.
اگر زنان نبودند انقلاب پیروز نمی‌شد
وی با اشاره به این‌که امام خمینی (ره) در صحیفه نور گفتند: “اگر زنان نبودند انقلاب پیروز نمی‌شد”، بیان کرد: این سخن نشان دهنده نقش حیاتی زن است.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی افزود: متاسفانه امروز با نقشه و برنامه‌های صهیونیست، زنان ما به سمت انحراف می‌روند؛ بی‌حجابی، بی‌عفتی و … نقشه‌های دشمن برای انحراف زنان است.
عباسی با بیان این‌که زن تمدن‌ساز است، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در مورد زن گفتند: همانگونه که قرآن انسان ساز است زن نیز انسان ساز است.
وی خطاب به خواهران حاضر در جلسه، گفت: ما زنان باید قدر خودمان را بدانیم، دوشادوش حضرت فاطمه(س) حرکت کنیم و در دنیا و آخرت با حضرت فاطمه(س) باشیم.
وظیفه حراست از انقلاب اسلامی را داریم
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی تاکید کرد: امروز وظیفه ما است از انقلاب اسلامی حراست کنیم و به انتخابات سال آینده توجه و دقت داشته باشیم چراکه دشمنان طرح و نقشه‌های پیچیده‌ای برای ما دارند که اگر ما بصیرت فاطمی داشته باشیم، دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. به شرط این‌که مانند حضرت فاطمه زهرا(س) عمل کنیم و پا به پای انقلاب اسلامی شب و روزمان را سهم‌گذاری کنیم.
عباسی ادامه داد: با تربیت فرزندان خوب، رابطه الهی با همسر، تحکیم خانواده و انجام رسالت‌های اجتماعی می‌توانیم یک زن در تراز انقلاب اسلامی باشیم؛ زن در تراز انقلاب اسلامی به تعبیر امام خمینی (ره) زنی است که با یک دستش گهواره را تکان می‌دهد و با دست دیگر جهان را به حرکت در می‌آورد. زن تراز انقلاب اسلامی باید از شهدا الهام بگیرد. زن تراز انقلاب اسلامی خودش را در خانه و شغلش محصور نمی‌کند.
وی تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) تمام بعدی است. زن تراز انقلاب اسلامی زنی است که جزو ۵۰ زن زمان ظهور امام زمان (عج) خواهد بود و امام زمان مدیریت‌های کلان به این زنان عطا خواهد کرد.
کارشناس فلسفه و کلام اسلامی عنوان کرد: امروز باید وظایفمان را درست انجام دهیم در فرصتی قرار گرفتیم که می‌توانیم ان‌شاءالله اتصال دهنده انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی امام زمان (عج) باشیم.
عباسی خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم همه ما از آموزه‌های قرآنی و فاطمی و اهل‌بیت(ع) کمال بهره‌مندی را در رفتار، افکار، گفتار و راهبردهای عملکردی‌مان داشته باشیم و ان‌شاءالله مورد رضایت حضرت فاطمه(س) باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴