نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نقش راهداری در تامین نیازهای یک جامعه حیاتی است/ تفکر لیبرالی و دنیاپرستی مانع از رسیدن نعمات خداوند به همه انسان‌ها می‌شود

آیت الله عبادی با اشاره اینکه ایمنی راه اهمیت فراوانی برای حیات یک جامعه دارد، گفت: راهداران همواره از ایجاد مانع و بسته شدن راه‌ها و نرسیدن نیاز مردم جلوگیری می‌کند.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز(یکم دیماه) در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ضمن گرامیداشت روز حمل و نقل و راهدار، گفت: خداوند در بدن انسان‌ها جهت زنده ماندن سلول‌ها، همواره یک سیستم حمل نقل از قبیل خون و گلبول‌های قرمز قرار داده تا مواد غذایی را به سلول‌ها رسانیده و سپس سموم بدن را دفع کنند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه در حیات یک انسان، حمل و نقل مواد غذایی در بین سلول ها، نقش سلامتی و تندرستی دارد، گفت: در زندگی اجتماعی نیز حیات تمام افراد یک جامعه از کودکان تا سالمندان؛ بستگی به رساندن انواع مواد غذایی و کالاهای اساسی دارد و این نیازها از طریق حمل و نقل تامین می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه حمل و نقل و ایمنی راه موضوع بسیار مهمی برای حیات یک جامعه است، گفت: راهداری همواره از ایجاد مانع و بسته شدن راه‌ها و نرسیدن نیاز مردم جلوگیری می‌کند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همانگونه که در بدن انسان میکروب و ویروس مانع از رسیدن موادغذایی به سلول ها شده و باعث بیماری می گردد، گفت: در راه نیز موارد محتلفی باعث مسدود شدن راه شده و حمل و نقل را دچار اختلال می کند.
آیت الله عبادی در ادامه تصریح کرد: در دنیا نیز تفکر لیبرالی و دنیا پرستی باعث شده افرادی مانع از رسیدن بسیاری از نعمات خداوند به مردم محروم شود که باید این تفکر در جامعه حذف شود.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه بهترین انسان ها کسانی هستند که نفع بیشتری برای جامعه دارند، یاد آور شد: گاهی برخی خدمات دیده نمی شود اما در راه‌های مواصلاتی گروهی هستند که در گرمای شدید و در سرمای بسیار زیاد، در برف و کولاک؛ در حال تلاش‌اند تا این حمل و نقل و ارتباط قطع نشود و اگر این کار برای خدا باشد؛ نوعی جهاد در راه خداست.
انتهای پیام/۱۴۳