نقش شهید سلیمانی در امنیت پایدار منطقه و گسترش روابط اقتصادی ایران؛

تلاش رسانه های دشمن برای حذف مکتب حاج قاسم از زمان شهادت/ لزوم الگوگیری مدیران از حضور میدانی حاج قاسم

مجنونی گفت: حاج قاسم به عنوان نماد ملی ایران در بین کشورهای منطقه، وحدت، انسجام و دوستی بین ملت ها را ثابت کرد و نقش او در امنیت پایدار منطقه، زمینه ساز گسترش فعالیت های اقتصادی با کشورهای همجوار بود.

دکتر حسن مجنونی مدیرکل اسبق حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: در محبوبیت حاج قاسم؛ همین بس که جدای از تشییع جنازه بی نظیری که در جهان بازتاب گسترده ای داشت، طی چند روز گذشته در بسیاری از کشورهای مسلمان و غیرمسلمان، شاهد برگزاری مراسم های پاسداشت این شهید بزرگوار بوده ایم. در ایران هم این مراسم ها در تمام شهرها و روستاها در حال برگزاری است که نشان از محبوبیت وجودی شهید سلیمانی در قلوب مردم دارد.

وی  عنوان کرد: شهید سلیمانی در بعد نظامی و سیاسی، تکیه و توکلش بر خدا بود و شجاعت، مردانگی و نترسیدن از هیچ قدرتی، از او شخصیتی ملی و فراملی ساخته بود.

او افزود: در بعد فرهنگی هم اخلاص، فروتنی، تقوا، عبادت، اخلاق، ساده زیستی و مردمی بودن چهره ملی و فراملی در بین مردم از او به جا گذاشت.

دکترای حرفه ای پزشکی با اشاره به روابط اقتصادی  منسجم ایران با کشورهای منطقه، گفت: اولین کسی که میدان را برای این روابط آماده کرد، نقش حاج قاسم در منطقه بود که به عنوان نماد ملی ایران در بین کشورهای منطقه، وحدت، انسجام و دوستی بین ملت ها را ثابت کرد و نقش او در امنیت پایدار منطقه، زمینه ساز گسترش فعالیت های اقتصادی با کشورهای همجوار بود.

مجنونی بیان کرد: اگر ۴۰ سال فعالیت فرهنگی و نظامی شهید سلیمانی را مورد بررسی قرار دهیم، می بینیم که منش و رفتار سردار دلها، تفکر، اعتقادات و اخلاق او چنان در مدیران رده پایین، همرزمان و بسیجیانی که با او کار می کردند، چنان نفوذ پیدا کرده بود که به عنوان یک مکتب در بین آنها و همچنین مردم ایران و منطقه جایگاه پیدا کرده بود و در واقع لازم بود که مکتب شهید سلیمانی به این نام رسمیت پیدا کند که باید جایگاه آن را حفظ کنیم.

وی با تاکید بر تلاش دشمن برای کمرنگ کردن مکتب شهید سلیمانی، تصریح کرد: در واقع از همان ابتدای شهادت حاج قاسم، رسانه های جهان و استکبار در صدد کمرنگ کردن محبوبیت و تشییع با شکوه این شهید بودند که البته نتوانستند. اکنون هم که سالگرد شهادت حاج قاسم است، رسانه ها و فضای مجازی دشمن همین کار را می کند.

مدیرکل اسبق حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: ولی ملت ما و ملل اسلام هوشیارند و نخواهند گذاشت این مکتب کمرنگ شود. ایران و ملل مسلمان بخصوص جبهه مقاومت باید با زنده نگه داشتن مستمر راه و منش حاج قاسم، نگذارند دشمن مکتب این شهید که برگرفته از مکتب سیدالشهداء (ع) است را تضعیف کنند.

مجنونی عنوان کرد: نهادهای دولتی و فرهنگی هم باید با تلاش در کنار مردم، این مکتب را تقویت کنند و این پیام را به جهان برسانند. امیدواریم شاخه های این مکتب در سراسر جهان رشد کند و قدرت استکبار جهان را محدود و به نابودی بکشاند.

وی با تاکید بر لزوم الگوبرداری مسئولان از منش شهید سلیمانی، گفت: باید به مدیران بگوییم که شهید سلیمانی در بین مردم و بسیجیان ایران و دیگر کشورها بخصوص گروه مقاومت، حضور پررنگی داشت که همین باعث محبوبیت او شده بود.

او افزود: مردمی بودن دولت و خادم ملت بودن، اعتماد مردم به دولت را مستحکم می کند که این دستور اسلام، امام راحل و مقام معظم رهبری است. این چیزی بود که در منش و رفتار شهید سلیمانی پررنگ بود و امیدواریم مدیران از آن الگو بگیرند.

انتهای پیام/۷