فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

نقش موثر شهید ناصری در حفظ امنیت مرزهای شرقی/ رهبر انقلاب ارادت خاصی به شهید ناصری داشت

سردار قاسمی گفت: شهید ناصری در خراسان جنوبی دو قائله منافقین و شکاف بین نیروهای را خواباند و بین کمیته انقلاب، سپاه پاسداران و روحانیت هماهنگی و وحدت بی نظیری ایجاد کرد. او در مبارزه با طالبان که گام بعدی اش اشغال مشهد مقدس بود، نقش موثری داشت و با انسجام نیروهای مسلح و جبهه انقلاب باعث حفظ امنیت شرق و در واقع کل کشور شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهید ناصری و سایر شهدای بیرجند، به مناسبت ۱۷ مرداد، سالروز شهادت مظلومانه شهید ناصری در مزارشریف افغانستان، با حضور خانواده های شهدا، اصحاب رسانه، نیروهای مسلح و مردم برگزار شد.
سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید ناصری گفت: چند سال است که یادواره شهدای بدون مرز و شهید ناصری در استان برگزار می شود و امسال این سومین مراسم گرامیداشت یاد و نام این شهید در استان است.
وی با اشاره به اینکه همه شهید ناصری را بطور استنادی می شناسند، افزود: بنده هم سه مقطع در خدمت این شهید بودم که اولین مقطع آن در زمان انقلاب و با هجوم شوروی به افغانستان مواجه شده بود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی افزود: با این تنش ایجاد شده در افغانستان، مردم به ایران پناه آورده بودند و پرستاری از مجروحان افغان، حمایت از خانواده شهدای مجاهد افغان، تلاش برای ساماندهی، مدیریت و تشکیل جبهه مقاومت، حمایت و راهبری فرماندهان نظامی افغان و … از جمله فعالیت هایی بود که این شهید دنبال می کرد.
قاسمی گفت: با توجه به هجوم پناهجویان افغان، ایشان ۱۰ اردوگاه پناهجویان را در سطح شهرستان های استان به جز قاین ایجاد کرد و بیش از ۷۰ هزار مجاهد افغان را در این اردوگاه ها جای داد.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل قرارگاه برون مرزی انصار توسط این شهید بزرگوار، گفت: این شهید در چند جبهه برود مرزی، منافقین، دفاع مقدس و … نقش داشت.
قاسمی ادامه داد: ایشان مدتی هم در بیت رهبری مسئول امور فرهنگی افغانستان بودند و با حمایت خود برای تشکیل دولت مجاهدین تلاش کردند.
وی گفت: شهید ناصری دوباره با برگشت به سپاه پاسداران، کارهای بزرگی را در افغانستان، جنوب غرب، شمال و شرق آسیا انجام داد و زمانی هم که طالبان در افغانستان حضور پیدا کرد، برای انجام جبهه انقلابی به عنوان رایزن فرهنگی در افغانستان حضور پیدا کرد و به همراه سایر همکارانش، مظلومانه و بی دفاع به شهادت رسید.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی اظهارکرد: شهید ناصری در خراسان جنوبی دو قائله منافقین و شکاف بین نیروهای را خواباند و بین کمیته انقلاب، سپاه پاسداران و روحانیت هماهنگی و وحدت بی نظیری ایجاد کرد.
قاسمی بیان کرد: او در مبارزه با طالبان که گام بعدی اش اشغال مشهد مقدس بود، نقش موثری داشت و با انسجام نیروهای مسلح و جبهه انقلاب باعث حفظ امنیت جنوب شرق و در واقع کل کشور شد.
وی با اشاره به اعطای مقام سرلشگری توسط رهبر انقلاب به این شهید بزرگوار، گفت: رهبر انقلاب ارادت زیادی به این شهید داشت و این شهید هم مانند شهید سلیمانی لحظات خلوت زیادی با رهبری در خصوص ارائه گزارش وضعیت جبهه جنوب شرق و بهره مندی از هدایت های رهبر داشت و رهبر هم در امور افغانستان از این شهید مشاوره می گرفت.
سردار تناکی فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی در این مراسم گفت: قرارگاه شهید ناصری تامین امنیت شهرستان های مرزی استان را برعهده دارد.
در انتهای این مراسم هم از خانواده های شهدا و همچنین اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.
انتهای پیام/۷