نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نقش نهادهای خدمت‌رسان مانند نقش کادر درمانی در مواجهه با ویروس کرونا است

آیت‌الله عبادی با اشاره به این‌که همان‌گونه که علاج بیماری کرونا واکسیناسیون سراسری است، رفع مشکلات و گرفتارهای کنونی نیز نیازمند اینچنین اقدامی است گفت: امروز نیز علاج مشکلات اقتصادی انتخاب خوب است و تا زمان که این واکسن انجام شود، باید در درمان‌های متفرقه تمام تلاش برای مردم نیازمند انجام شود.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد نهضت خدمت رسانی و محرومیت زدایی خراسان جنوبی ضمن تبریک ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) با تقدیر از فعالیت های این سال در دوران کرونا، اظهارکرد: اقدامات انجام شده تحت عنوان رزمایش های کمک مومنانه بسیار لذت بخش بود، اما از سویی دیگر افرادی که باعث می شوند، کشور ایران با این همه ثروت و شرایط عالی، دچار بیماری اقتصادی کنند مضمون آن روایتی هستند که افراد بدتر از بدترین ها هستند.
آیت‌الله عبادی بیان کرد: بدتر از بد کسی است که بد را انجام می دهد، همان طور که بهتر از خوب کسی است که خوب را اجرا می کند، و شما امروز مجری خیر هستید.
وی تصریح کرد: آنهایی که این بیماری اقتصادی را در کشور ایجاد کرده اند، یا عده ای که از دشمنان درخواست کرده اند که مردم این کشور را تحریم کنند، عده ای را درگیر مال حرام کرده اند، که اصلا به باقی مسائل فکر نمی کنند، گروهی متدین را هم دچار مشکلات اقتصادی کرده اند که از صبح تا شب به دنبال کسب درآمدی اندک هستند، که آنها هم وقت تفکر در مسائل را پیدا نکنند، این بدترین نوع است.
امام جمعه بیرجند خطاب به متولیان امر رزمایش کمک مومنانه در استان گفت: امروز نقش شما و مردم خیّر عزیز کشور، نقش همان نیروهای درمانی در مقابل ویروس کرونا است، پرستاران و پزشکان درگیر یک ویروسی هستند که کار برایشان مشکل است، همانگونه که علاج بیماری کرونا واکسیناسیون سراسری است؛ امروز نیز علاج مشکلات اقتصادی انتخاب خوب است و تا زمانیکه این واکسن انجام شود، شما باید با این درمان های متفرقه تمام تلاش خود را برای مردم نیازمند انجام دهید.
آیت‌الله عبادی در ادامه به مسئله رسیدگی به افرادی که در دوران کرونا دچار آسیب شده اند اشاره کرد و گفت: طبق قوانین افرادی که نیازمند بوده اند تحت عنوان های مختلف زیر پوشش نهادهای حمایتی همچون بهزیستی یا کمیته امداد قرار دارند و طبق قانون برای آنها مستمری پرداخت می شود، اما امروز در کشور شرایطی به وجود آمده که افرادی حسرت این مستمری بگیران را می خورند، یعنی به نحوی که تا قبل از این شرایط شیوع ویروس کرونا اصلا حاضر نبوده حتی اسمش در لیست این نهاد های حمایتی آورده شود، اما امروز زندگی اش به گونه ای شده که مشکلات فراوانی دچار گشته است.
وی افزود: برای اینگونه افراد، درست نیست ببینیم افراد تلف شوند، باید کمک های بلاعوض یا در قالب های خاص برای آنها در نظر گرفت، لذا در نشستی با آقای معتمدیان استاندار سابق، این طرح را مطرح کردیم و ایشان استقبال کردند و مبلغی را اختصاص دادند، بعد از مدتی نیز تصدی این برنامه را نیز به عهده گرفتند، که موجب شد اقدامات به خوبی پیش رود.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در ادامه افزود: مشکلات مردم تنها با اهدا سبد غذایی و معیشتی رفع نمی شود، گاهی برخی افراد مشکل‌شان با یک میلیون تومان حل می شود که با سبد غذایی حل نمی شود، لذا تلاش کنید درخواست های مردم به طور دقیق پیگیری شود و مشکل‌شان به طور حقیقی حل شود.
آیت‌الله عبادی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم کشور از بیماری اقتصادی مزمن رها شود، اما تا آن موقع زمینه برای کسب ثواب فراهم است، لذا تا جایی که می توان در تأمین حداقل نیازهای این گونه افرادی که تحت حمایت نهادی نیستند و شناسایی آنها نیز مشکل است، تلاش صورت گیرد.
انتهای پیام/۴