مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی عنوان کرد:

نقش هنر برای انتقال بدون تحریف فرهنگ دفاع مقدس

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:ابزار هنر در انتقال فرهنگ دفاع مقدس بدون تحریف نقش مهمی دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در بیان نقش هنر برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس توضیح داد:اصولا هنر بزرگترین ابزار رسانه به شمار می آید و رسانه هم تنها بستر انتقال فرهنگ ها است. وقایع و فرهنگ دفاع مقدس در بستر رسانه به خوبی انتقال می یابد اما این که چگونه و با چه قالبی منتقل شود که مورد تحریف های عامدانه یا غیر عامدانه قرار نگیرد این جا نقش ابزار هنر خودنمایی می کند چرا که هنر می تواند بدون تحریف فرهنگ دفاع مقدس به داد انتقال آن برسد.
آینه دار با بیان این که نقش هنر در عرصه دفاع مقدس تا این حد موثر هست افزود: با یک عکس از دو زاویه متفاوت، می توان یک فرهنگ را به درستی نشان داد یا به چالشی عمیق کشید. اینجاست که روشن می شود نقش هنر تا این حد از پرداختن به جزییات تا کلیات مهم هست.
وی تاکید کرد: اگر هر نگاهی به دفاع مقدس شود چه تاریخی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی حتی نگاه اقتصادی در تمامی این زمینه ها دفاع مقدس الگو و ساختاری مهم و پرکابرد دارد که قبلا تجربه شده و به راحتی در اختیار نسل جوان قرار می گیرد.
به گفته وی از هر جهت نگاه شود دفاع مقدس ضروری ترین ساختار در تمامی حوزه ها برای مقابله با ساختارهایی نظیر مارکسیست یا لیبرال یا سکولار است که در بین مسلمانان رخنه کرده است و این یک تبیین ضرورت دنیایی بوده و ضرورت های معنوی قطعا جای بحث دارد.
انتهای پیام/۳