نماز جمعه در بیرجند برگزار نمی شود

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز جمعه فردا (۱۴ خرداد) به جز بیرجند در تمامی شهر های استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام حامد شاهبیکی صبح امروز (پنج شنبه ۱۳ خرداد) با اعلام این خبر افزود: براساس مصوبات و رنگ‌بندی جدید می‌توان نماز جمعه را در سراسر استان برگزار کرد اما از آنجا که مدیریت تعداد نمازگزاران در مرکز استان دشوار است براساس تصمیمی که با اولویت سلامت مردم گرفته شد نماز جمعه این هفته نیز در بیرجند برگزار نمی‌شود.
وی اظهار داشت: با توجه به آخرین مصوبات ستاد کرونا، نماز جمعه در هر شرایط رنگ‌بندی برگزار می‌شود و اقامه نماز در فضای باز و با حضور حداکثر ۷۵ نفر در شهرهای قرمز و ۱۰۰ نفر در شهرهای نارنجی از الزاماتی است که باید مدنظر باشد.
مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز جمعه فردا در شهرستان‌های زرد استان طبق روال معمول با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود و در مناطق نارنجی حداکثر با حضور ۱۰۰ نفر باید برگزار شود که در حال حاضر این شرایط در مرکز استان وجود ندارد.
وی افزود: سایر شهرستان‌های استان با اولویت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد کرونا نماز جمعه را برگزار خواهند کرد و نمازگزاران حتما مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.
حجت الاسلام شاهبیکی تصریح کرد: مکان‌های برگزاری نماز جمعه قبل و بعد از برگزاری این فریضه الهی ضد عفونی می‌شود.
انتهای پیام /۳