نماز جمعه در ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی اقامه می شود

حجت الاسلام شاهبیگی گفت: نماز جمعه این هفته (۱۸ تیر) به جز بیرجند در ۱۰ شهرستان استان اقامه خواهد شد.

به گزارش خاورستان، حجت‌ الاسلام حامد شاهبیگی مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: این آیین عبادی سیاسی فردا در شهرستان‌های زرد استان شامل طبس، بشرویه، زیرکوه، خوسف و سرایان طبق روال معمول با اولویت فضای باز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.
افزود: در مناطق نارنجی استان شامل شهرستان‌های فردوس، قائنات، سربیشه و درمیان نیز نماز جمعه در فضای باز برگزار خواهد شد و طبق این ابلاغیه حداکثر تعداد نمازگزاران در فضای باز باید ۱۰۰ نفر باشد.
حجت الاسلام شاهبیکی با اشاره به اینکه فاصله‌گذاری برای هر نفر در مکان‌های نماز جمعه چهار متر مربع باید در نظر گرفته شود و حداکثر زمان برگزاری نماز جمعه ۴۰ دقیقه خواهد بود، بیان کرد: نماز جمعه در مرکز استان به دلیل نبود امکانات لازم برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در وضعیت نارنجی این هفته هم برگزار نمی شود.
وی با بیان اینکه شهرستان نهبندان جزو نقاط قرمز (خیلی پر خطر) است، ادامه داد: نماز جمعه در این شهرستان در فضای باز و با پذیرش حداکثر ۷۰ نفر در زمان ۳۰ دقیقه اقامه می شود.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی تأکید کرد: رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی مد نظر نمازگزاران باشد.
منبع: شبستان
انتهای پیام/۷