مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی:

نماز جمعه در ۲۵ شهر خراسان جنوبی برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی گفت: نماز جمعه فردا دوازدهم دی ماه به جز بیرجند در ۲۵ شهر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی رحیم‌آبادی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: امیدواریم با کاهش روند انتشار ویروس کرونا بتوانیم در آینده نزدیک شاهد برگزاری نماز جمعه در تمامی شهرستان‌های استان باشیم.
وی به نمازگزاران توصیه کرد: نسبت به رعایت فاصله‌ اجتماعی و پرهیز از تجمع بعد از اقامه نماز اهتمام ویژه داشته باشند.
مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار کرد: برگزاری نماز جمعه در تمامی شهرها به تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش انتشار ویروس بستگی دارد که همه باید در این زمینه تلاش و مراقبت کنیم.
وی تاکید کرد: نمازگزاران حتما از ماسک، مهر و سجاده شخصی استفاده کنند.
خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان محل برگزاری نماز جمعه است.
نماز جمعه از ۱۵ اسفند پارسال تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا در مرکز استان (بیرجند) اقامه نشده است.
براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و فقط بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.
خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا به کرونا و بستری در این استان روند صعودی گرفت و این روند افزایشی تا آبان ادامه یافت به طوری که آمار مبتلایان روزانه سه رقمی و فوتی‌های کرونا در عین ناباوری دورقمی شد.
به دنبال اجرای محدودیت‌های جامع از اول آذر ماه و طرح محله محور مبارزه با کرونا که همراهی مردم و اصناف را در پی داشت، به تدریج موارد ابتلا به کرونا، بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها، تست‌های مثبت، موارد بستری و فوتی در خراسان جنوبی کاهش یافت و این روند نزولی همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/۴