مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی:

نماز عید قربان در ۱۰ شهرستان‌ خراسان جنوبی اقامه می‌شود

حجت الاسلام شاهبیگی گفت: نماز عید قربان به جز بیرجند در ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت‌ الاسلام حامد شاهبیگی با اعلام این خبر گفت: نماز عید سعید فطر در شهرستان‌های زرد استان شامل بشرویه، زیرکوه، خوسف و سرایان با اولویت فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه می‌شود.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی بیان کرد: در مناطق نارنجی استان از جمله شهرستان‌های فردوس، قاینات، سربیشه و درمیان نیز نماز عید قربان در فضای باز برگزار خواهد شد و طبق این ابلاغیه حداکثر تعداد نمازگزاران در فضای باز باید ۱۰۰ نفر باشد.
وی گفت: نماز عید قربان در مرکز استان با وضعیت قرمز کرونایی به دلیل نبود امکانات لازم برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار نخواهد شد.
حجت الاسلام شاهبیگی افزود: فاصله‌گذاری برای هر نفر در مکان‌های نماز جمعه چهار متر مربع باید در نظر گرفته شود و حداکثر زمان برگزاری نماز جمعه ۴۰ دقیقه خواهد بود.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی ادامه داد: شهرستان نهبندان و طبس جزو نقاط قرمز (خیلی پرخطر) است و نماز عید قربان در این شهرستان در فضای باز و با پذیرش حداکثر ۷۰ نفر در زمان ۳۰ دقیقه اقامه خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی باید مدنظر نمازگزاران باشد، گفت: امیدواریم با برگزاری نماز عید در فضای مناسب و با رعایت اصول بهداشتی هم از برکات این آیین معنوی استفاده کنیم و هم سلامت مردم حفظ شود.
معاون هماهنگ کننده نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: نماز عید قربان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در مکان‌ها و ساعات برگزاری نماز عید قربان فردا چهارشنبه به شرح ذیل است:
نیمبلوک: ساعت ۶:۳۰ یا ۷ در محل مسجد جامع شهر
آرین شهر: ساعت ۷ صبح در مسجد جامع
نهبندان: مصلی امام علی (ع) و حد اقل جمعیت ساعت شش ونیم روز عید قربان
خضری دشت بیاض: ساعت ۷ صبح در مسجد امام حسین (ع)
درمیان: ساعت ۷ در خیابان غدیر شهراسدیه
آیسک: ساعت۷ در مسجد جامع
سربیشه: ساعت ۷صبح در مجتمع فرهنگی مهدیه شهر
اسلامیه: ساعت ۶ صبح درمسجد جامع
بشرویه: ساعت ۷ صبح در مسجد جامع
طبس:ساعت ۶:۳۰ آستان مبارک امام زاده حسین بن موسی الکاظم (ع)
درح: ساعت ۷:۳۰ در حسینیه درح
شوسف: ساعت ۷ صبح در محل فضای باز حسینیه
قاین: ساعت ۶ در محل مصلی نمازجمعه
انتهای پیام /۳