فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی:

نمایش اقتدار عاشورایی با حضور ۲۰ هزار نفر از بسیجیان/ حضور ۲۱۹ گروه جهادی خراسان جنوبی در رزمایش خدمت

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی به مرحله سوم رزمایش که نمایش اقتدار عاشورایی است، اشاره کرد و گفت: این نمایش در هفته دفاع مقدس در استادیوم آزادی با حضور بیش از 20 هزار نفر از بسیجیان گردان‌های امام علی (ع)، بیت المقدس و امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری پیرامون رزمایش بسیجیان محمد رسول الله ۲ اظهار کرد: امروز، روز مبارزه با استعمار انگلیس است که انگلیسی‌ها همیشه بین امت‌های اسلامی اختلاف ایجاد می‌کنند.
وی به شعار معروف انگلیس‌ها که تفرقه بینداز و حکومت کن اشاره کرد و افزود: انگلیس همیشه دنبال زیاده‌خواهی از مردم شریف ایران بوده و همچنان سعی می‌کنند در ارکان انقلاب اسلامی نفوذ داشته باشند و ما باید هوشیار باشیم و از این سوراخ دوباره گزیده نشویم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی با اشاره به اینکه رزمایش محمد رسول الله ۲ طی سه مرحله برگزار می‌شود، گفت: در مرحله اول این رزمایش کارگروه‌های جهادی بسیج تشکیل می‌شوند که از ۹ تا ۲۰ شهریور ماه در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند.
سردار قاسمی تصریح کرد: در این مرحله ۲۱۹ گروه جهادی به مناطق کم برخوردار مانند حاشیه شهرها و روستاهای محروم اعزام می‌شوند.
وی با بیان اینکه ۹ شهریور ماه ۶۶ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده‌اند، افزود: تعداد ۵۶۰ برادر و ۲۶۷ خواهر و در مجموع ۸۳۳ نفر در گروه‌های فرهنگی، خدماتی و آموزشی شرکت کرده‌اند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی گفت: توزیع دفترچه‌های مدارس، توزیع ۷۰۰ سبد غذایی، برپایی ایستگاه صلواتی، کلاس‌های آموزش اخلاق، ویزیت ۵۰۰ نفر توسط پزشکان عمومی، ویزیت ۴۵۰ نفر توسط پزشک زنان و زایمان، برگزاری کلاس های مشاوره خانواده و سلامت، اقتصاد مقاومتی ، کشاورزی و ترمیم مسیر جوی‌های آب و خانه‌های محرومین از جمله فعالیت‌های این گروه‌های جهادی است.
وی به رزمایش گردان‌های بیت المقدس بسیج که مرحله بعدی این رزمایش است، اشاره کرد و افزود: با حضور ۲۰ گردان از گردان های بیت المقدس بسیج ۱۴ شهریور ماه به صورت همزمان در سراسر استان برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی با بیان اینکه رزمایش گردان‌های بیت المقدس شامل دو مرحله است، گفت: مرحله اول این رزمایش به صورت شبانه و روزانه در روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه و مرحله دوم آرام‌سازی و آموزش رزمی است که از بعد از ظهر ۱۵ شهریور ماه شروع می‌شود.
سردار قاسمی به مرحله سوم رزمایش که نمایش اقتدار عاشورایی است، اشاره کرد و گفت: این نمایش در هفته دفاع مقدس در استادیوم آزادی با حضور بیش از ۲۰ هزار نفر از بسیجیان گردان‌های امام علی (ع)، بیت المقدس و امام حسین (ع) برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه گردان‌های بیت المقدس سه هدف دنبال می‌کنند، افزود: آمادگی، تقویت روحیه جهادی و مایوس کردن دشمن از اهداف این گردان‌ها است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی گفت: رزمایش گردان‌های بیت المقدس به صورت سراسری و در طی ۲۰ روز در تمام استان‌های کشور برگزار خواهد شد.
سردار قاسمی به طرح‌های اعتلای بسیج اشاره کرد و یادآور شد: بسیج در هر مرحله‌ای در دهه ۶۰ در بحث دفاع مقدس، در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ در بحث سازندگی و در دهه ۸۰ و ۹۰ در بحث جنگ نرم و فرهنگی حضور داشته است.
وی به جنگ اقتصادی که در حال حاضر به راه افتاده است، اشاره کرد و افزود: در مقابل جنگ اقتصادی، مسئله مقاومت اقتصادی مطرح شده است و دشمن با اعمال تحریم‌ها می‌خواهد بر ما مسلط شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی از جنگ فرهنگی زودتر به نتیجه می‌رسد، گفت: بسیج در زمینه جنگ اقتصادی خدمات زیادی را ارائه کرده است.
سردار قاسمی با بیان اینکه ۷ طرح اعتلای بسیج را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: طرح‌های اعتلای بسیج، طرح‌های خدمات‌رسان هستند که برای سال‌های ۹۷ و ۹۸ در دستور کار بسیج قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام/ ۱۳۲